Amsterdam

Küsi Pakkumist

Amsterdam

Põhjamaade Veneetsia

Hollandi Kuningriigi pealinn Amsterdam, mida kutsutakse ka põhjamaade Veneetsiaks, on inimestele üldiselt tuntud kui kanalite, tuuleveskite, tulpide ja puukingade kodumaa pealinn. Tegelikkuses peitub, aga, selles armsas linnakeses palju rohkemat. Kuulsad vaatamisväärsused, nagu Anne Franki maja, Van Gogh’i muuseum ning miks mitte ka punaste laternate tänav, ootavad avastamist. Amsterdami teeb atraktiivseks ka asjaolu, et see modernne linn pole kaotanud oma 17. sajandi ajaloolist atmosfääri. Külastage Amsterdami ja saage osa sellest maagilisest linnast!

Amsterdam on koduks kolmveerandile miljonile elanikule, kuid on siiski säilitanud väikelinna õhustiku. Linn on populaarne nii külastajate kui kohalike seas.

Amsterdami peetakse rõõmsaks ja vabameelseks linnaks. Heatujulised on kohalikud ja sõbralikuks muutuvad külalised. Tänavad on täis muusikuid, kohvipoode ja restorane, linna vaatamisväärsus on kanalitesüsteemil merele ehitatud linn ise oma 17.–18. sajandi arhitektuuriga, mis tänini muutumata. Muuseume on ruutkilomeetri kohta rohkem kui üheski teises maailma linnas.
Amsterdami tänavaliikluses on väga palju jalgrattaid. Kitsastel tänavatel ongi see parim liikumisvahend. Linnas on sadakond kanalit ja üle tuhande silla, mis erinevaid linnaosi ja kvartaleid ühendavad. Ja kanalitel liikleb palju – üllatus-üllatus! – vesijalgrattaid. Äärelinnade kanalite tänavaservad on aadressiks mitmetele amsterdamlastele, kelle koduks väikesed paadid. Amsterdam asub 2 m allpool merepinda.
Kuulsad on marihuaanakohvikud, kus saab seaduslikult kanepisuitsu keerata või piibust “õit” tõmmata. Punaste laternate rajoon on õhtu saabudes üks rahvarohkemaid kohti kesklinnas. Sellise liberaalsuse juures paneb imestama, et linnas on täpselt üks seaduslik kasiino.

Loe lisaks inglise keelset reisigiidi.

Küsi Pakkumist

Amsterdam

Põhjamaade Veneetsia

Holland

Holland, õigema nimega küll Madalmaad, on kuulus oma merelt juurde võetud maa, kanalitevõrgu, tulpide kasvatamise, puukingade, kiiruisutamise, tuuleveskite, punaste laternate tänavate (eriti De Wallen’i) ja maailma ühe suurima sadama – Rotterdami sadama poolest. Hollandil on väga rikkalik ajalugu ja huvitav kultuur, mida võib muuhulgas imetleda sealsetes muuseumites (nt Van Gogh muuseum, Rijksmuseum (rahvusmuuseum), Rembrandti majamuuseum, Anne Franki maja), aga ka kõikjal Hollandis leiduvas ajaloolises arhitektuuris. Haagi lähedal asuv Madurodam on ainulaadne miniatuurne 18 tuhandel ruutmeetril asuv ala, mis on mõõtkavas 1:25 ehitatud mudellinn Hollandis asuvatest erinevatest ehitistest. Rotterdami sadamalinnas võib aga lisaks väga tihedale kaubavahetusele näha kaasaegseid kõrghooneid ja väga erinevast kaubast tulvil ostukeskusi. Hollandi põhjaosas Friisimaal elavad hollandlastele kultuurilt lähedased, kuid siiski oma eripärase kultuuriga friisid, keda ei tohiks segamini ajada samuti sealtkandist pärit friisi tõugu lehmadega. Friiside kultuur on kõrvuti hollandlaste endi kultuuriga Hollandi väga oluline turismimagnet.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Hollandi Euroopa osast üks looduslik objekt (Põhjamere osaks olev Waddenzee) ja seitse kultuurilist objekti (sh 19–20 sajandil ehitatud Amsterdami kaitseliin, Beemsteri polder, Kinderdijk-Elshout’is asuvad 19 tuuleveskit, 17. sajandil ehitatud kanalite ringi piirkond Amsterdamis, endine saar Schokland).

Väärt vaatamist

  1. Haarlem
  2. Amsterdam
  3. Maastricht
  4. Delft
  5. Edam
  6. Rotterdam
  7. Texeli saar
  8. Delta Project
  9. Friisi saared
  10. Groningen_
  11. Schokland
  12. Leeuwarden
  13. Madurodam
  14. Hoge Veluwe National Park
  15. Mida teha Hollandis?

Asukoht ja kliima
Holland asub Lääne-Euroopas, peamiselt 51. ja 54. põhjalaiuse vahel. Holland, õigema nimetusega Madalmaad, on nimele vastavalt valdavalt tasandikuline maa. Hollandi Euroopa osas on kõrgeim punkt 323 meetri kõrgusel merepinnast. Küllalt oluline osa Hollandist asub merepinnast all pool, olles mere eest kaitstud tammidega. Madalaim looduslik punkt Hollandis asub merepinnast 7 meetrit all pool. Holland on peaaegu kogu ulatuses väga tiheda inimasustusega maa. Kõige suurem on rahvastikutihedus Amsterdami ja Rotterdami piirkonnas.

Hollandis valitseb parassoe mereline kliima. Suved on soojad ja pilvised, sageli sajab vihma. Amsterdami piirkonnas ranniku läheduses on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 6°C, märtsis ja novembris 9°C – 10°C, aprillis ja oktoobris 13°C – 14°C, mais 17°C, juunist septembrini 19°C – 22°C. Keskmised öised temperatuurid on novembrist aprillini 0°C – 4°C ning juunist septembrini 10°C – 13°C. Ööpäevane keskmine temperatuur on detsembrist veebruarini 3°C – 4°C, märtsis ja novembris 6°C – 7°C, juunist septembrini 15°C – 18°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 920 mm. Talv on sademeterohkem kui suvi, kuid üldiselt jagunevad sademed kuude vahel suhteliselt ühtlaselt. Kõige enam (90 – 100 mm) sajab oktoobris ja novembris. Kõige vähem (alla 50 mm) sajab aprillis. Kõikidel ülejäänud kuudel sajab üle 60 mm. Aastas on enam kui 1650 päikeselist tundi.

Turismi hooaeg on maist septembrini ning tipphooaeg juulist augusti lõpuni.

Tasub teada

Reisides tuleks säilitada tähelepanu suuremate linnade keskustes, rahvarohketes paikades ning piirkondades, kus liigub palju turiste.

  • Liiklus
    Ühendused linnades ning linnade ja asulate vahel on väga head, kuid sageli ülekoormatud. Linnade vahemaad on lühikesed, liikumisel võiks eelistada rongi. Autoga liikumine on keerulisem; kiirteedel on kiirus piiratud 100-120 km/h. Maanteeliiklus on koormatud.
  • Narkootikumid – kergemate narkootikumide ostmine ja tarvitamine on lubatud, rangelt karistatakse katseid neid riigist välja viia või sisse tuua.
    Keelatud on ka näiteks lillesibulate sissetoomine riiki juhul, kui pole täidetud kõiki vajalikke formaalsusi.

Arstiabi
Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Hädaabi nr – 112

Elekter 220V, 50 Hz.

    Reis

    Teade

    Nimi (nõutav)

    Email (nõutav)

    Telefon (nõutav)

    Soovin ka kindlustust

    info
    info
    info

    Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

    Vaata lähemalt