Alcudia, Mallorca

Küsi Pakkumist

Alcudia, Mallorca

Mitmekesised spordivõimalused ja kaunis liivarand

Alcudias ootab teid Mallorca kauneimaks peetav 14 km pikkune liivarand, palju erinevaid sportimisvõimalusi ning põnevad ajaloolised vaatamisväärsused. Palju põnevat on ka väikestele reisijatele – umbes 1 km kaugusel asub veepark,  Puerto de Alcudia väikeses loomaaias saab näha koduloomi ning poniga ratsutada.

Alcudia läheduses paikneb 2 golfiväljakut – Golf Alcanada ja Golf Pollença. Siin on tenniseklubi Las Palmeras, kardirada ja ratsabaas. Randades võib tegeleda lohesurfi ning purjelauasõiduga, sukelduda ja snorkeldada. Piirkonnas on mõnus jalgrattaga ringi sõita ning matkata. Saadaval on märgistatud matkaradadega kaardid, mille võib endale eelnevalt välja printida ka Alcudia turismiameti veebilehelt.

Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse roomlaste aegu asutatud igivana Pollentia antiiklinna varemeid.

Sisseoste saab teha nii Alcudia pisikestes kauplustes, vanalinna turgudel kui ka Puerto de Alcudia rannatänaval. Soisele pinnasele ja merre rajatud sadamapiirkond Puerto de Alcudia on vaatamisväärsus omaette, mis oma kanalite ja sildadega meenutab väikest Veneetsiat.

Sihtkoha eelised:

 • Kaunis 14 km pikkune, kõikide vajalike teenustega liivarand
 • Mitmekülgsed sportimisvõimalused
 • Hea transpordiühendus

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Alcudia, Mallorca

Mitmekesised spordivõimalused ja kaunis liivarand

Mallorca saar on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.
Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Sihtkohainfo

Rannad
Alcudia lahe ehk Bahia de Alcudia rannik kuulub saare kauneimate  hulka. 14 km pikkuse kauni valge liivaga rannajoone ühes otsas on Acudia ning teises Ca’n Picaforti kuurort. Vesi läheb aeglaselt sügavaks, seega sobib suurepäraselt ka lastega peredele.
Paar kilomeetrit Alcudiast Pollenca pool paikneb Playa de Mal Pasi rand, mida peetakse üheks piirkonna parimaks rannaks. S´Illoti väikeste kividega rannariba sobib ideaalselt snorkeldamiseks.
Rannateenused: Randades on söögi- ja joogikohti, saab tegeleda veesuusatamisega, sõita banaani- ja pedaalipaadiga. Alcudia rannal on ka rannavollevõrgud.
Kahe rannatooli ja ühe päikesevarju rent maksab u 10 €.

Sisseostud
Nii Alcudias kui Puerto de Alcudias on hulgaliselt väikeseid kauplusi. Alcudia turupäevad on teisipäev ja pühapäev, Puerto de Alcudias reede. Reisilt tuuakse kaasa enamasti kohalikke juustusorte, Ensaimada kringelid, oliiviõli, veini, erinevaid maitsestatud meresooli, Majorica pärleid, nahast kotte ja kingi.
Parimateks ostukohtadeks on Puerto de Alcudia jahisadama äärne tänav ning selle kõrvaltänavad. Saare kõige rikkalikumad ostuvõimalused on muidugi pealinn Palma de Mallorcas, kust leiab nii kohalikke kui rahvusvahelisi brände ning on ka suur El Corte Ingles kaubamaja.

Restoranid ja ööelu
Alcudias on hulgaliselt restorane, kus pakutakse nii hispaania kui rahvusvahelist kööki. Parimad restoranid asuvad Alcudia jahisadamas. Kindlasti tasuks proovida kohalikke värskeid mereande.

Ka Alcudia ööelu on mitmekesine. Linnas on pubisid, elava muusikaga õhtuveetmiskohti, restorane ja diskoteeke. Ka paljudes Alcudia hotellides on mitmekesine õhtune programm.

Kuhu minna lastega
Lastele leidub Alcudias mitmekülgset meeleahutust.
Veepark: Hidropark asub Alcudias, Ca’n Picafortist u 12 km kaugusel ning on avatud aprillist-septembrini. Lisainfo www.alcudia-waterpark.com/the-hidropark-in-puerto-alcudia.
Mini-loomaaed: Puerto de Alcudias asub Ranxo Ses Roques park, kus saab näha erinevaid koduloomi ning poniga ratsutada. Lisainfo www.ranxosesroques.com.
Muud tegevused lastega: 

 • Bellevue apartementhotelli juures paikneb minigolfirada.
 • Alcudia rattarendifirmades saab rentida ka lastejalgrattaid.

Aktiivne puhkus
Golf on üks piirkonna populaarseimaid spordialasid. Alcudia läheduses paikneb 2 golfiväljakut – Golf Alcanada ja Golf Pollença.
Alcudias on tenniseklubi Las Palmeras, Bellevue apartementhotelli juures asub kardirada.

Ratsabaas Ranxo Ses Roquesin jääb Alcudia keskusest u kilomeetri kaugusele.
Tennist saab mängida Las Palmeras Tennis Club-is.
Alcudia spordihoones on suur jõusaal ning rühmatreeningud.

Alcudia randades võib tegeleda lohesurfi ning purjelauasõiduga, sukelduda ja snorkeldada. Siinsetes rannikuvetes on erinevaid sukeldumiskohti nii madalas vees kui sügavamal ning põnevates koobastes.
Scuba Mallorca sukeldumiskeskus korraldab nii sukeldumiskoolitust kui ka sukeldumisretki. Sukeldumisväljasõitudele saavad kaasa minna ka need, kes ise sukelduda ei soovi. Lisainfo
Snorkeldama saab minna nii rannast kui ka laevaga. Kauplustes müüakse ka snorkeldamisvarustust.

Alcudias on väga mugav jalgrattaga ringi sõita. Eriti populaarne on ratturite hulgas Alcudia lauge rannik. Pisut kaugemal leidub ka mägiseid rattaradu.  Jalgratast saab rentida Carretera d’Artà rannatänavalt või Avenida de S’Albufera tänava rattarendist.

Alcudia ja Pollenca piirkonnas on mõnus matkata. Saadaval on märgistatud matkaradadega kaardid, mille võib endale eelnevalt välja printida ka Alcudia turimiameti veebilehelt.

Vaatamisväärsused Alcudia lähiümbruses
Alcudia kuulsaimad vaatamisväärsused on Rooma – aegsed linnavaremed, turg ning amfiteater. Alcudia keskusest leiame kauni Sant Jaume kiriku.
Formentori poolsaarelt ja majakast avanevad ümbruskonnale kaunid vaated.
Alcudias puhates tasuks minna 11 km sisemaa poole paiknevasse kunsti- ja rahulembesesse Pollensa linnakesse.
Puerto de Alcudia jahisadamast u 6 km kaugusel paiknev Albufera looduspark on lindude kaitsela, mis pakub just kevadel linnuvaatlejatele palju põnevat. Looduspargis on ka märgistatud matkarajad.

Mida külastada

Formentori neem (poolsaare kõrgeim koht: 334m)
Formentori poolsaar sirutab end kirdesse, üha Vahemere keskosa poole, jättes oma teekonnal kiiluvette ohtralt tillukesi rannikumere laidusid. Maastik on siin põnev: 400 meetri kõrgused konarlikud kaljud vastanduvad nende jalamil lainetavale klaarile sinisele veele. Kaljudest kasvavad välja männid, mis ümbritsevad ka paljusid liivarandasid. Vahetult enne maanteetunnelit asub Mallorca üks kõige kuulsamaid botaanilisi leiukohti, kus rähanõlval kasvavad sõrmkübarad, baleaari alpikannid, lohevõhad ja pojeng Paeonia cambessedesii. Viimase näol on tegemist Baleaaride endeemiga, mis on saanud nime Jacob Cambesedesi (1799 – 1863) järgi, kes oli üks esimesi neid saari uurinud botaanikuid.

Palma de Mallorca
Baleaaride pealinn Palma de Mallorca asub otse Palma lahe ääres. 2.saj. roomlaste poolt rajatud linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Bellveri kindlus; Almudaina palee ning kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn, mis hakkab elama õhtu saabudes. Palma au ja uhkus on 13-17. sajandil ehitatud majesteetlik gooti katedraal, kus muuhulgas võib näha Salvador Dali raudskulptuuri ja külastada religioonimuuseumi.

MALLORCA LÄÄNE- JA PÕHJAOSA

Andratx
Omaaegne Vahemere piraatide meelispaik on täna kohalike Mallorca elanike lemmikpiirkond elamiseks. Tähelepanu väärivad nii kaunis rand, uhked majad kui hästi korrastatud surnuaed.

La Granja (Esporles)
13.sajandil tsisterlaste kloostrina tegutsenud ja hiljem eravaldusse läinud suursuguses maamõisas asub täna etnograafiamuuseum. Kompleksi kuuluvad nii kaunis aed koos elumajaga kui kõik maamajapidamiseks vajalikud kõrvalhooned. Külastamiseks on avatud ruumid elumajas ja kõrvalhoonetes, välja on pandud kõik farmeri eluks vajalikud toidunõud, tööriistad ja riided. Võimalik on maitsta ja kaasa osta erinevaid kohalikke tooteid (juust, maiustused, vein jms.).

Valldemossa
See seletamatu atmosfääriga linnake on inspireerinud mitmeid kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Lühemat või pikemat aega on seal peatunud George Sand, Ruben Dario, Miguel de Unamuno ja Azorin. Kuid see idülliline mägiküla sai kuulsaks siis, kui helilooja Frederic Chopin ja tema armuke, kuulus prantsuse kirjanik, kelle varjunimi oli George Sand, veetsid seal 1838. – 1839. aasta talve. Chopin oli tiisikushaige ja sai arsti poolt soovituse veeta talv mahedas Vahemere kliimas. Chopin ja Sand leidsid asupaiga Valldemossa kloostris, kust mungad olid välja aetud 1835. aastal ja kus kunstnikupaaril õnnestus üürida kaks kongi. Sealset rahu ei olnud kauaks, kuna külarahvale oli peagi selge, et Chopin ja temaga koos elav naine ei olnud abielus. Ja veel hullem oli see, et nendega koos elasid ka selle ebamoraalse naise kaks alaealist last. Nii oligi peagi selge, et need jumalakartmatud välismaalased olid kuradiga mestis, sest nende kongist paistis valgus veel kaua pärast keskööd! Et George Sand öistel tundidel kirjutas, ei tahtnud keegi aru saada. Samuti ka mitte sellest, et Frederic Chopin võis öises vaikuses komponeerida. Sellest ajast pärinevad mõned tema prelüüdid, kaks poloneesi, üks skertso, üks masurka ja kaks nokturni. Linna tähtsaimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad La Cartuja klooster, kirik ja sadam.

Soller
Prantsusepärane armas väikelinn Soller paikneb mägede vahel viljakas orus, kus kasvatatakse põhiliselt tsitrusvilju ja oliive. Linnas on säilinud palju 18. ja 19. sajandil ehitatud luksuslikke maju. Omaette vaatamisväärsus on Solleri sadamapiirkond Port de Soller. Sollerist vaid kiviviskekaugusel asub saare kõrgeim mäetipp Puig Major. Solleri võib sõita rongiga, mis teatud tuuridel teeb turistide jaoks peatusi eriti ilusates paikades. Palmast Solleri sõites viib otsetee läbi tunneli, kuid palju maalilisem on sõit üle Alfabia mäekuru, kus tee keerleb nagu lõpmatu madu läbi 64 juuksenõela kurvi. Solleri sadamast võib teha vaatamisväärseid paadiekskursioone piki kaljust põhjarannikut kuni La Calobra kuristiku suudmeni. Sinna viib ka maantee, mis Solleri juurest tõuseb mäestiku suunas, läbib selle, ja Gorg Blau kuristiku veereservuaari lähedalt viib lõputult keereldes La Calobra laheni. Sealt viib kõnnitee edasi läbi kahe lühikese tunneli järskudest nõlvadest ümbritsetud orgu, kus mägiseina lõhena läbiv kuristik avaneb merele. See on haruldane, võimas, looduslik amfiteater.

Pollensa
Tramuntana mäeaheliku jalamil asuv linnake on kuulsa Hispaania poeedi Miguel Costa i Llobera sünnilinn. Läbi linna jalutades võib näha kauneid purskkaevusid, kirikuid, kloostreid ja Rooma silda. Linna uhkuseks on aga 365 trepiastmega trepp, mida ääristab küpressiallee ja mis viib üles Calvari mäele, kust avaneb imekaunis vaade ümbrusele. 5 km kaugusel Pollensast asub väike ja vaikne Port de Pollensa rand.

Alcudia
Alcudia linn asub Pollensa ja Alcudia lahtesid eraldaval poolsaarel Mallorca põhjaosas. Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse väikest amfiteatrit Pollensat ja kolme väravaga linnamüüri, Püha Sakramendi kirikut ja kabelit. Omaette nähtus on soisele maa-alale ja merre rajatud sadamapiirkond Port d’Alcudia, mis oma kanalite ja sildadega meenutab väikest Veneetsiat.

MALLORCA KESK- JA IDAOSA

Inca
Saare põhilise nahatööstuskeskusena tuntud Inca linnas on lisaks seal valmistatavatele nahkesemete kauplustele-muuseumitele ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Santa Maria la Majori kirik, mis oli originaalis ehitatud gooti stiilis, kuid 18. sajandil ehitati ümber barokkehitiseks. Vaatamist väärivad ka barokkstiilis Sant Francesc’i ja barokkportaaliga Santo Domingo kloostrid, samuti Incast mõne kilomeetri kaugusel, 1000 m kõrgusel asuv Puig d’Inca kabel.

Manacor
Kuulsate Majorica pärlite tootmiskeskus Manacor on ka oliivipuidust mööbli ja suveniiride valmistamise keskus. Siit võib leida mitmeid mööbli- jt puitesemete muuseume-kauplusi. Manacoris väärivad külastamist gooti stiilis kirik, raekoda ja kauni sammaskäiguga 17. sajandist pärit klooster.

Arta
Väike linnake, kus on säilinud möödunud aegade hingus. Linna uhkuseks on mäe otsas asuv 13.saj. pärit San Salvadori kirik. Meeldejääv vaade ümbruskonnale. Läheduses on mitu atraktiivset koobast: võimalus valida D’Arta, Del Drac’i või Del Hams’i koobaste vahel.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt