Fuerteventura

Küsi Pakkumist

Fuerteventura

Erakordselt kaunid ja puhtad rannad

Fuerteventural on teiste Kanaari saarte ees üks suur ja väga oluline eelis – imelised ja puhtad rannad. Sinise ja läbipaistva veega on Fuerteventura võitnud just surfajate ja sukeldujate südamed. Kindlasti leiab saarelt ka muud põnevat tegevust – golf, jalgrattamatkad, naabersaarte külastused, ookeani kalastusretked, aeru- ja lohesurfamine. Pere väiksemate lemmikuks on saanud minigolf ja Oasis Park loomaaed.
Corralejo kilomeetrite pikkused liivaluited, Castillo abajas paiknev Caleta de Fuste ja Jandia Playa de Matorrali valge liivarand, pakuvad avastamist nii perega puhkajatele, niisama rannapuhkust nautivatele külastajatele, kui ka veespordi fanaatikutele.

Fuerteventura kuurortidel on palju pakkuda. Corralejo on linn, kus saab nautida kohalike loovusest kantud vilgast kultuurielu ja elavat muusikat. Vanalinna väikesed, käänulised tänavad, imelised, kohalike roogadega tänavakohvikud ja restoranid, lausa kutsuvad sisse põikama.
Elavas Caleta de Fustes võid lõõgastuda golfi mängides või proovida mõnda uut veespordiala.
Jandias on just rannapromenaad elu tuiksooneks. Seda puhkusepaika eelistavad eelkõige perega puhkajad.

Kuurordielule lisavad värvi ja elevust mitmekesised ekskursioonid. Osale saart tutvustaval ringreisil lummavatesse pisikestesse küladesse või löö kaasa džiibisafaril, mis viib sind metsikumale läänerannikule või oma põneva maastikupoolest tuntud Lanzarotele.

Reisikorraldaja: Aurinko, TEZtour, Novatours

Küsi Pakkumist

Fuerteventura

Lõputute randadega paradiis

Fuerteventura saarel on üle 150 km liivarandu ja türkiissinine vesi. Avastage saare avaraid loodusmaastikke ja saage osa saareelanike avatusest. Selle paradiisi suurimateks väärtusteks on lõunas Barlovento ja Sotavento ning põhjapool Corralejo rannikul asuvad lõputud rannad.
Saarel on aastaringselt meeldiv kliima – ühest küljest puhuvad niisked passaattuuled ning teiselt poolt Sahara kõrbe ja selle õhuvoolude kuiv soojus. Selge taeva (keskmiselt 3000 tundi päikesepaistet aastas), mahedate temperatuuride (vahemikus +22-+25 C) ja sooja vee tasakaal võimaldavad aastaringselt peaaegu iga päev ujuma minna. Keset talve päevitamine ja Atlandi ookeanis ujumine ei ole Fuerteventural mitte unistus, vaid igapäevane reaalsus.

Fuerteventura kuulutati UNESCO biosfääri kaitsealaks ühes kogu saare territooriumi ning seda ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit. Avastamist ootavad loodusmälestised ja pargid, maapiirkonnad ning maastikud, mis on olnud tunnistajaks saare vulkaanilisele päritolule ning mille taime- ja loomariik on hindamatu väärtusega. Valige ise, kuidas neid unikaalseid kohti avastate – kas jalgsi mööda hiljuti rajatud teeradade võrgustikku, mis katavad tervet saart, jalgrattaga või kaameli seljas.
Saare geograafia on igakülgselt seotud Fuerteventura vulkaanilise päritoluga. Vulkaaniline protsess leidis aset üle 20 miljoni aasta tagasi, seega on Fuerteventura vanim saar Kanaari saarestikus. Mitmed aastad pidevaid passaattuuli on kujundanud siinset maastikku ja teinud Majorera loodusest ainulaadse vaatamisväärsuse. Seal, kus miljonite aastate eest oli mets, on tänapäeval lõputud liivaluited, ning möödunud aegadel mitme meetri sügavusel maa all tekkinud kivimid ilutsevad nüüd maapinnal.

Fuerteventura üllatab oma hämmastava floora ja faunaga. Saare taeva all võib lendamas näha Kanaari saarte linnuriigi parimat esindatust, näiteks Kanaaridele omased raipekotkas ja kaelustrapp, ning rändlinnud, kes kasutavad saare puutumatut rannikut peatuspaiga ja joogikohana.
Imetajatest on saarel eeslid, Majorero kaamlid ja teadlaste poolt eraldi tõuna tunnustatud Majorera kitsed, kes ekslevad vabalt mööda saart ringi ja tänu kellele toodetakse Fuerteventura saarel Majorero juustu – imemaitsev kitsejuust, mis on võitnud kogu maailmas mitmeid auhindu. Vulkaanilised moodustised saare merepõhjas on koduks enam kui 390 liigile kaladele ja mereloomadele.
Veepinnale kerkinud aladel leidub taimestikku, mis tundub siin ebatavalisena, kuna domineerib kõrb ja maastik on kuiv – need liigid moodustavad kuivade kliimatingimustega kohanenud unikaalsete liikide rikkaliku koosluse. Saart ümbritsev meri on tõeline paradiis vaalaliste jaoks – seal leidub üle 22 liigi delfiine, vaalasid ja nokkvaalasid ning erinevaid kilpkonnaliike, millest võib esile tõsta merikilpkonna Caretta caretta.

Fuerteventura esimeste asukate päritolu on alati varjutanud mitmed legendid, kuna nende kohta on säilinud vähe andmeid. Kõige viimaste uurimuste kohaselt olid saare ürgasukad, keda nimetatakse mahodeks, berberi juurtega.
Saare vallutasid ja koloniseerisid normanni kaupmees Juan de Bethencourt ja Gadifer de la Salle 15. sajandi alguses. Nad rajasid esimese asula 1404. aastal saare kõige kaitstumasse piirkonda ja panid sellele asutaja auks nimeks Betancuria. Tänapäeval on see osa Fuerteventurast, mis tol ajal oli Kanaari saarte esimene pealinn, üks kauneimaid ja kõige enam ajalugu omavaid kohti saarel.

Suuri ja kaasaegseid kaubanduskeskuseid tuntud rahvusvaheliste kaubamärkide ja kõige eksklusiivsemate kauplustega leidub üle kogu saare. Nautige ostlemist teistsuguses, unikaalses keskkonnas, mis on avatud päikesele ja merele. Tutvuge ka unikaalse ja erakordse kohaliku käsitööga, mille krooniks on korvipunumine, vääriskivid ja tikandikunst. Atlandi kõige kuulsam aaloe, mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud kitsejuust, mida eksporditakse viiele kontinendile ning muud väikesed imed, mille Euroopa, Aafrika ja Ameerika kultuuride segu on sajandite jooksul kokku põiminud.

Puhkusekogemus Fuerteventuras hõlmab tingimata ka saare kokakunsti, mida väljendavad kõige paremini saarel leiduvad restoranid, mis on parimad kogu Kanaaridel. Igal koosviibimisel pakutakse populaarset talle- ja kitseliha, mitmel moel valmistatud kala, kohalikust gofio-jahusegust toite ning kartuleid, mis on küpsetatud või Kanaaride moodi.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Fuerteventura ringreis
 • Lanzarote ringreis
 • Oasis Park
 • Avastusretk dziibisafaril
 • Vulkaaniekspress
 • Seiklus Atlandil
 • Reis katamaraanil
 • …ja teised!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt