Riccione, Rimini

Küsi Pakkumist

Riccione, Rimini

Päikeseline puhkus, ööelu ja jalgrattaretked

Riccione lopsakate parkide ja dekoratiivaedade rohkus on andnud linnale hüüdnime – Aadria mere roheline pärl. Siinsel puhkusekuurordil on pikad ajaloolised traditsioonid – juba 19. sajandi lõpus tulid varakad itaallased siia oma suvepuhkust veetma ja värsket mereõhku nautima. Hästi hooldatud, kilomeetrite pikkune liivarand meelitab tänapäevalgi siia puhkajaid üle kogu Euroopa.
Ricciones on lihtne liigelda kõndides või jalgrattaga ringi sõites. Kesklinnas ning ka kogu piirkonnas on hea jalgrattateede võrgustik.
Puhkepäevi rikastavad veetlevad tänavakohvikud ja moedisainerite butiigid. Kunsti- ja ajaloohuvilistel on lihtne liigelda Riccionest Firenzesse, Veneetsiasse või isegi Rooma. Riccione restoranide gurmeeretked viivad Emilia Romagna maakonna kuulsa köögi radadele. Peale õhtusööki ootab Riccione ööelu, mis kesksuvel märkamatult pulbitseb varajaste hommikutundideni.

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Riccione, Rimini

Päikeseline puhkus, ööelu ja jalgrattaretked

Riccione
Riccione on juba 19.sajandi lõpust itaallaste hulgas populaarne suvituspiirkond. Sõja ajal hävines linn peaaegu täielikult ning ehitati taas uuesti üles.
Hoolimata arvukatest hotellidest on kauni haljastusega Ricciones säilinud väikese suvituslinna atmosfäär.
Raudtee jagab linna kaheks osaks: raudtee ja mere vahele jääb turismipiirkond ning teisel pool raudteed on kohalike elurajoon.
Viale Dante ja Viale Ceccarin peatänavatel leidub hulgaliselt tänavakohvikuid ja stiilseid kauplusi.

Rannad
Ricciones on kilomeetrite pikkune liivarand, mis on jagatud tasulisteks rannaribadeks. 2 tooli ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 19-35 €, 1 tool ja vari u 7,50 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad.
Tasuta ning ilma teenusteta rannaribad paiknevad piazzale Roma ja piazzale Azzarita väljakute ümbruses.
Rannal renditakse kanuusid hinnaga 10 €/tund ja pedaalipaate hinnaga 15 €/tund. Riccione rannas on palju erinevaid söögi- ja joogikohti.

Sisseostud
Riccione stiilseim ostutänav on viale Ceccarini. Reedeti töötab raudteejaama tagusel piazza Unita väljakul turg, mis on avatud ajavahemikus 07:00-12:00.
Sisseoste võib tegema minna ka Riminisse. Hinnad on üpris kõrged. Riminis toimub turg kolmapäeviti ja laupäeviti, samuti ajavahemikus 07:00-12:00.
Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini.

Restoranid ja ööelu
Emilia Romagna maakond on tuntud maitsvate roogade poolest, eriti populaarsed on muidugi toidud värsketest mereandidest.
Riccione rikkalik restoranivalik hõlmab söögikohti lihtsatest pitsarestoranidest heatasemeliste kalarestoranideni.
Ricciones on aktiivne ööelu. Siin leidub suuri diskoteeke, kuhu minnes tuleb lunastada pilet. Suured diskoteegid asuvad keskusest väljas, Riccione Altas. Enamik diskoteeke on avatud vaid nädalavahetustel, juulis ja augustis ka mõnedel argipäevaõhtutel. Populaarseimateks diskoteekideks on Villa delle Rose, Byblos ja Peter Pan.

Kuhu minna lastega
Riccione ranna naabruses on lastele mitmed karussellid ning suvekuudel kaks lõbustusparki.
Ricciones, via Pistoia tänaval asub Euroopa suurim veepark Aquafan. Park on avatud 01.06.–11.09. Lisainfo www.aquafan.it. Rimini ja Riccione piiril paikneb väiksem Beach Village veepark, mis on avatud samuti 01.06.–11.09. Lisainfo www.beachvillagericcione.it.
Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium, delfiinid ning IMAX-3D kino. Park on avatud iga päev 10.00–18.30, kesksuvel kuni kella 23.00-ni. Pilet 28 € ja 20 €/100–140 cm pikkused lapsed. Lisainfo www.oltremare.org.
L’Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siin pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.
Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Avatud kell 09:00–19:00. Lisainfo www.italiainminiatura.com.
Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb Cattolicast u 17 km kaugusel, Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.

Aktiivne puhkus
Riccione keskuses ning linna lähiümbruses on jalrgattateede võrgustik. Riccione keskuses, via Dante põiktänaval, paikneb rendifirma Noleggio Alpi,  kust saab rentida rollerit ja maastikujalgratast. Jalgratta rendihind on 3 €/tund või 15 €/päev. Kiivreid ei rendita. Mõned rattad on varustataud ka lapsetooliga. Saadaval on ka jalgrattateedega varuststud kaardid.
Lähedalasuvas Villa Verrucchios, paikneb 18-rajaline Rimini Golf Club. Green fee E-R 60 €, L-P 70 €. Siin on ka 7-rajaline harjutusväljak www.riminiverucchiogolf.com.
Rannatänaval, Cattolica ja Riccione vahelisel alal, on 18-rajaline Indiana Golf minigolfirada. Aadress via Torino 30/a – Ang. via Bernini, avatud 15:00-00:00. Hind 11 € täiskasvanu, 7 € 4-10 a laps.

Saab tennist mängida ja kardiga sõita. Go Kart paikneb via Flaminia tänaval, viale Emilia poolses otsas. Kardirada on avatud iga päev 10:00-12:00 ning 14.30-19.30, kesksuvel avatud kuni keskööni. 10 minutiline sõit maksab 20-25 €. Lastele on miniautod, hind u 12 €. vanuse alampiir on 12-16 aastat.

Cattolica rannas saab pedaalipaati ja kanuud rentida.

Vaatamisväärsused Ricciones ja selle lähiümbruses
Riccione muuseumis on väljapanek ajaloolistest esemetest alates rauaajast.
Naaberkuurort Cattolica Primo Maggio väljakul võib suveõhtutel nautida muusika taktis tantsivaid värvilisi purskkaevusid.
Rimini vanalinna peatänav kannab juba Rooma ajast nime corso d’Augusto. Peaväljakul seisab veel tänapäevalgi 27 a e.Kr keisri auks püstitatud Augustuse triumfikaar. Peatänava vastas paikneb massiivne kivisild, mille ehitamist alustati samuti keiser Augustuse aegadel ning lõpetati 14-21 a p.Kr.
Perekond Malatesta valitsusaegadest on Riminis säilinud Rocca Malatestiana kindlus, mille jalamil töötab turg.  Samuti Leon Battista Alberti poolt 15.sajandil projekteeritud  Malatestade tempel, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. Rimini keskuses ja selle lähiümbruses leidub hulgaliselt renessanss- ja barokkstiilis kirikuid, mis pärinevad 16. ja 17. sajandist.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • San Marino
 • Firenze
 • Mondaino
 • Bologna & Ravenna
 • Veneetsia

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt