Jaapani üldinfo

Küsi Pakkumist

Jaapan

Looduse armastus, tuhandete aastate vanune ajalugu ja futuristlik tänapäev

Jaapan on kaasaegse maailma üks kõige mitmekülgsemaid turismisihtpunkte. Aastas külastab seda saartel asuvat riiki enam kui 8,5 miljonit turisti. Jaapanis võib kohata väga huvitavat loodust, iidset kultuuri ja aastatuhande vanust arhitektuuri, aga ka ülimalt modernseid ehitisi, -tehnikasaavutusi ja –meelelahutusi. See on maa, kus asuvad püha Fuji mägi, Himeji-jo kindlus, Itsukushima šintoistlik pühamu, mitmed väga olulised budistlikud pühamud, maailma ühed kõige kiiremad rongid, tehnikasaavutustest üleküllastunud lõbustuspargid ja peaaegu mõõtmatult muud põnevat. Kui siia juurde arvestada jaapanlastele omane ülim viisakus, ainulaadne köök koos lõpmatuna näiva mereandide valikuga ning jaapanlaste ülirikkalik kultuuripärand, siis võib Jaapanit julgelt nimetada paljude turistide unistuste maaks. Eesti elanike jaoks on Jaapani ainsaks puuduseks suhteliselt suur kaugus.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Jaapanist 12 kultuurilist objekti ja 4 loodusobjekti. Nimetatud kultuuriliste objektide hulgas on muuhulgas Honshū saare Nara prefektuuris asuvad Horyu-ji piirkonna budistlikud monumendid; Honshū saare Hyōgo prefektuuris asuv 17. sajandi algusest pärit kindlusekompleks Himeji-jo; Honshū saare edelaosas asuv Hiroshima rahumemoriaal (Genbaku Dōmu); Jaapani keskosa lääneranniku lähedal asuvad Shirakawa-go ja Gokayama ajaloolised külad; Jaapani lõunaosas Itsukushima saarel asuv Itsukushima šintoistlik pühamu; Honshū saare lõunaosas Shimane prefektuuris asuv Iwami Ginzan’i kunagine hõbedakaevandus ja sealne kultuurmaastik; Honshū saare keskosas asuvad Kyōto piirkonna ajaloolised monumendid; Honshū saare keskosas Nara prefektuuris paiknevad Nara ajaloolised monumendid jne. Loodusobjektidest on nimistus Jaapani põhiterritooriumist umbes 1000 km kaugusele kagusse jäävad Ogasawara saared (enam kui 30 saart kogupindalaga 73 km2); Honshū saare põhjaosa mägine ala Shirakami-Sanchi (sh sealne kaitsealune pöögimets); Hokkaidō saare kirdepoolne poolsaar Shiretoko ning Kyūshū saarest 80 km kaugusel lõunas asuv 503 km2 suurune Yakushima saar.

Küsi Pakkumist

Jaapan

Looduse armastus, tuhandete aastate vanune ajalugu ja futuristlik tänapäev

Jaapan on maailma geoloogiliselt aktiivseim tsoon, kus asub üle 60 tegevvulkaani ning tuhandeid kuumaveeallikaid. Moodsad tiheda asustusega kõrghoonestusega linnad rannikualadel on kontrastiks asustamata metsikule mägisele sisemaale, kus metsased järsud mäenõlvad lõpevad teravate lumiste mäetippudega.

RIIGIINFO
Pindala: 377835 km²
Elanikke: 127,463,611
Keskmine vanus: 42,9 aastat
Keskmine eluiga: 81,25 aastat
Rahvuslik koosseis: 99% jaapanlased
Religioonid: 84% Shinto budistid, kristlasi 0,7%

KLIIMA
Parim ja ilusaim aeg Jaapani külastamiseks on kas kevad – kirsipuude õitsemise aeg, või sügis – kui puud on sügisvärvides. Kevadkuudeks on märts – mai, kuid kirsside jt. viljapuude õitsemise aeg jääb peamiselt aprillikuusse. Juuni-juuli on vihmaperiood, kui taevas on pilves, palavust 30 kraadi, sademeid 170-300 mm kuus ning õhk kihiseb putukatest. Sügis saabub septembris, mil on veel üsna soe, peamine sügisene värvide paraad jääb oktoobrisse ning novembris lähevad puud raagu. Talv on maa erinevates osades väga erinev – Hokkaido, Põhja-Honshu ja Jaapani läänekallastel on rohkelt lund, samal ajal kui idarannikul, s.h. Tokyos, on lund vaid paaril päeval aastas.

REISIINFO
Kui olete juba natuke maailma näinud ja soovite kogeda midagi varasemast erinevat, siis on Jaapan selleks õige koht. Korraga on võimalik kogeda minevikku ja tulevikku (vähemalt eestlasele).
Minevikku esindavad iidsed templid ja traditsioonilised aiad, tulevikku suurlinnad oma liikluse ja valgusmölluga. Jaapani kohta on levinud palju müüte ja eelarvamusi – tuleb tunnistada, et mõnesid neist tegelikkus isegi ületab.
Esimene mulje linnas on, et olete ainukesed europiidsed inimesed – ja tõesti – turistid ei hakka silma. Kuna inimesi on Jaapanis palju, siis on müüdiks tohutu ja pidev trügimine. Tegelikus elus ei teki eriti sageli tunnet, et meid, inimesi on liiga palju – kõik on väga viisakas teisi arvestav ja ülimalt arukalt organiseeritud.
Samuti on müüt see, et Jaapanis on kõik kole kallis – vastupidi – uusimad elektroonikakaubad on 30-50% soodsamad kui Eestis või mujal Euroopas ning lihtne söömine samas hinnaklassis Vahemere äärsete puhkerajoonidega, seejuures ei pea kusagil jätma jootraha, sest see on jaapanlastele solvav.
Söögikohtade valik on seinast seina. Igaüks leiab midagi sobivat. Toredad ja meile harjumatud on automatiseeritud maksesüsteemiga söögikohad. Aga samas umbkeelsele võõramaalasele väga praktilised. Pildi või toidu mulaaži (äärmiselt tõetruud) järgi tuleb valida meeldiv toit, sisestada raha ja saadud kviitung anda teenindajale, hetke pärast saate selle, mille ostsite (vahest on üllatus meeldiv, vahest mitte).
Linnatransport ja meelelahutus pisut kallimad kui Eestis.
Jaapanlastega jutule saamine on õnnemäng. Üldiselt inglise (ega saksa) keelt ei osata, aga selle vajakajäämise püüavad nad tasa teha püüdlikkuse ja heatahtliku abivalmidusega. Kui te aga leiate inimese, kes saab aru inglise keelest, siis ei maksa imestada kui suhtlus venib jaapanlase algatusel pikemaks kui algselt planeeritud.
Omaette elamus on minna vaatama Jaapani ööelu. Öises linnas võetakse maha muidu väga kammitsetud ja väljapeetud inimeste pidurid. Ööelu riietuses elatakse välja kõike seda, mida päeval endale lubada ei saa.
Eurooplasest trendi- ja moeteadlik isik võib saada sellest kõigest täieliku šoki- niivõrd erinev ja arusaamatu on öine vaatepilt.

Üldist:

 • mobiiltelefonidest toimib 4G võrk
 • elektrivõrgu pinge 100V
 • sularahaautomaadid, mis toimivad ingliskeelse menüüga ja tunnistavad meiekandi kaarte, on suhteliselt haruldased (kui on vaja sularaha, kasutage kohe avanenud võimalust)
 • kaardimaksed on võimalikud peaaegu kõikjal (ka deebetkaardiga)

Mida külastada:

 1. TOKYO
  Kuigi enamus vanast Tokyost hävis 1923.aasta maavärinas, on linnast saanud Jaapani tormilise arengu sümbol ja keskus. Külastada tasub Shinjyukut, Tokyo uut kesklinna, kus pilvelõhkujad seisavad kõrvuti väikeste kõrvaltänavatega ning kus on end sisse seadnud kohalikud tänavakaubitsejad. Linna keskmes asub keset rohelust Keiserlik Palee. Kindlasti tuleks läbi astuda ka kohalikest sushibaaridest ja kasutada võimalust sõita Jaapani ülikiirete rongidega linnalähedasi paiku avastama.
 2. OSAKA
  Osakat iseloomustavad märksõnad äri, shopping ja kohalik toit. Osaka on Jaapani suuruselt teine linn ja on juba ajalooliselt olnud kaubanduse ja äri keskus. Osaka on paradiis ka shoppajatele: lõputult palju erinevaid ostukeskuseid esitavad väljakutse isegi kõige kogenenumale shoppajale. Ning loomulikult Jaapani köök – väidetavalt on Osakas võrreldes Tokyoga suurem valik erinevaid söögikohti, esindatud on lisaks kohalikule toidule ka tohutu valik maailmakööke. Õhtul, kui restoranid, pubid ja klubid oma uksed avavad, algab Osakas alles tõeline elu! Läheduses asub Jaapani ajalooline linn Kyoto, mida võiks kindlasti külastada.
 3. NAGOYA
  Nagoya on Jaapani suuruselt kolmas linn ja kohaliku autotööstuse keskus. Kuigi vaatamisväärsuste poolest jääb Nagoya veidi tahaplaanile, leidub siin palju tegevust autohuvilistele ning ka ööelu on üsna tasemel. Nagoyat ühendab kiirrong Tokyoga.
Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Tokyo linnaekskursioon koos vaateplatvormi külastusega
 • Mt. Fuji & Hakone
 • Kyoto
 • Nagoya loss ja Toyota muuseum

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt