Lefkada saar

Küsi Pakkumist

Lefkada

Lõõgastav rannapuhkus maailma kauneimatel randadel

Kui teil on plaanis lõõgastav rannapuhkus, siis Lefkada on just teile! Kathisma ja Porto Katsiki randu peetakse maailma kaunimateks. Lefkadase randades on erinevad võimalused nii aktiivseks rannapuhkuseks koos erinevate veespordivõimalustega kui ka täielikus rahus päikese nautimiseks.

Paljude randade ja lapsesõbralike hotellidega linn Lefkada ja sümpaatne Nidri küla sobivad suurepäraseks puhkuseks koos lastega. Uusi kogemusi saab nii põnevatel ekskursioonidel osaledes, lähisaarte laevasõitudel kui ka omal käel ümbrust avastades.

Sihtkoha eelised:

 • Ilusad ja selge mereveega rannad
 • Vahelduv maastik ja rohelusse mattuv loodus
 • Võimalus nautida kohalikku ja ehedat kreekapärast elustiili
 • Head ühendused Kreeka mandriosa ja naabersaartega
 • Augustis toimub palju meelelahutusüritusi

Reisikorraldaja: Aurinko

Küsi Pakkumist

Lefkada

Lõõgastav rannapuhkus maailma kauneimatel randadel

Üldinfo

Lefkada saar – u 24 000 elanikku
Lefkada linn – u 7000 elanikku

Aktiivne puhkus
Lefkadase saarel saab harrastada nii sukeldumist kui surfamist, mängida keegilt  ja purjetada. Jõusaalid on Porto Galini hotellis ja ka Lefkada linnas.
Rannavõrkpalli saab mängida Perigali rannal, u 1 km kaugusel Nidrist. Keeglihall asub Lefkada linna City ostuskeskuse hoones.
Sixt Rent Nidri peatee ääres rendib jalgrattaid, mopeede, skuutreid ja mootorattaid. Ümbruskonna maastik on küllalt mägine ja jalgrattateid ei ole.
Parimad kohad purjetamiseks ja lohesurfiks on Lefkadases Agios Giannise rannal ning saare lääneosas asuvas Agia Nikitase rannas, mida peetakse Euroopas üheks sobivaimaks purjeluaga sõitmise rannaks. Seal asuv Milos Beach korraldab ka kursusi  www.milosbeach.gr.

Lastega reisimine
Laste puhkusepäevad mööduvad rannas veemõnusid nautides või hotellide mänguväljakutel. Nidris on võimalik mängida minigolfi, sõita miniautodega ja Perigiali ranna lähedal on väike mänguväljak.
Lapsevankreid ei laenutata.

Hea teada
Apteek ja arstiabi. Nidri ja Lefkada peatänava ääres on mitmeid apteeke. Hädaolukorras saab ravimieid ka öösel. Nidris on arsti vastuvõtt samuti peatänava ääres, arst räägib inglise keelt, teeb vajadusel hotellivisiite ja aktsepteerib enamikke rahvusvahelisi kindlustusi. Palun vajadusel konsulteerida meie esindajaga. Raskemate haigusjuhtude puhul peab pöörduma Lefkadase kohalikku haiglasse.
Joogivesi. Kraanivesi on joogikõlbulik, aga väga lubjarikas. Soovitame juua pudelivett.
Liikumisraskustega reisijad. Lefkada ei sobi liikumisraskustega reisijatele, kuna seal pole korralike kõnniteid. Paljudes väiksemates hotellides pole lifte ning pole ka invataksosid.
Pangakaardid. Visa, MasterCard, American Express ja Diners kaarte aktsepteeritakse paljudes kauplustes ja restoranides. Visa, MasterCardi, Dinersi, Visa Electroni ja Maestro kaardiga saab raha võtta pangaautomaatidest.
Jootraha. Restoranides ja hotellides on kombeks ümardada 5-7 % ülespoole, taksodes järgmise täissummani. Ekskursioonibussi juhtidele võib jätta 1 € ja hotellikoristajale lahkudes 5-10 € nädala eest.

Rannad
Lefkada on kuulus oma ilusate randade poolest. Saare läänerannikul, lühikese autosõidu kaugusel on imeilusad Porto Katsiki, Egremní ja Kathisma rand. Nidri külas on kitsas peenekivine rand. Vassiliki rand on purjelaudurite lemmik.
Rannas võib olla merisiile, mistõttu soovitame kasutada ujumissusse, mida müüakse kohalikes kauplustes.
Nidri ja Perigilia rannal laenutatakse kesksuvel vesijalgrattaid, kanuusid ja purjelaudu. Rannas saab laenutada lamamistoole ja- varjusid, hind 4-6 €/päev.
Rannabaaridest saab osta suupisteid ja jooke.

Restoranid ja meelelahutus
Lefkada linna ja Nidri küla restoranid ning  tavernid pakuvad mõnuast ja kodust Kreeka kööki. Leiate ka rahvusvahelise menüüga söögikohti ning loomulikult värskeid mereande pakkuvaid restorane.
Suur osa Nidri restoranidest  ja kohvikutest asub sadama lähedal rannapromenaadil.
Lefkada linnas on samuti häid kohvikuid, taverne ja ouzo-baare, nt Light House, Regantos ja Seven Islands. Old Store on hea kalarestoran Sivota külas.
Nidri ööelu keskpunktiks on rannapiirkond ja peatee ääres olevad muusikabaarid. Seal algab elu alles ööhakul. Lefkadas peetakse augustis kahenädalast festivali, mille raames toimuvad erinevad kontserdid, teatri- ja rahvatantsuetendused.

Sisseostud
Nidris on palju väiksemaid kauplusi, Lefkadas on ostuvõimalused juba laiemad – sealt leiate erinevaid kinga-, rõiva- ja ehtekauplusi, keraamikapoode. Saarelt ostetakse kaasa Lefkadase salaamit, külmpressitud oliiviõli, maiustusi, mett ja kohalikke veine. Karia küla saare keskosas on tuntud oma kauni käsitöö poolest.

Transport ja liiklus
Lefkada saarega on kõige parem tutvuda mopeedi või rendiautoga. Suuremate külade vahel on bussiühendus ja kord päevas sõidab buss ka Ateenasse. Igapäevane laevaühendus on olemas ka naabersaarte Kefaloonia ja Meganissiga.
Buss. Nidris peatub buss peatee ääres, lõpp-peatus on Borsalino reisibüroo ees. Nidrist Lefkadasse väljub buss mitu korda päevas. Lefkada bussijaam on sadamas ja sealt on head ühendused kogu saarele ja ka mandrile- Ateenasse ja Prevezasse.
Takso. Nidri taksopeatus on peateel asuva kiriku lähedal. Taksod sõidavad taksomeetri järgi.
Laev. Nidrist sõidab laev naabersaarele Meganissile iga päev ja väljub peasadamast. Meganissil saabuvad laevad Spartohori külla Spilia sadamasse ja Vathi külla. Lefkadaselt väljub laev Kefalooniale ja Ithakale (üks kord päevas). Laev väljub Vassiliki külast.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Päev merel ja naabersaartel
 • Lefkada saareekskursioon
 • Kreeka õhtu Meganissi saarel

Pakume teile valiku eesti keeles toimuvaid või rahvusvahelisi ingliskeelseid ekskursioone. Eestikeelse ekskursiooni toimumise eelduseks on vähemalt 15 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja maršruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 4-14. a on hinnaalandus 50% (kui hinnakirjas ei ole märgitud teisiti).
Ekskursioonipäevad selguvad vahetult enne reiside algust.
NB! Reisiprogramm ja hinnad on esialgsed ja võivad enne reiside algust muutuda.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt