Barcelona

Küsi Pakkumist

Barcelona

Hispaania kunsti ja arhitektuuri keskus

Barcelona on kosmopoliitne Hispaania Kataloonia piirkonna pealinn, mis on tuntud oma kunsti ja arhitektuuri poolest. Fantastiline Sagrada Família kirik ja teised modernistlikud teosed Antoni Gaudí poolt tähistavad selle linna võlu. Museu Picasso ja Fundació Joan Miró sisaldavad modernkunsti teoseid. Linna kunstimuuseumis MUHBA-s on leitavad mitmed Romaani arhitektuuri näited. Lisaks muidugi suurepärane toit, soojad inimesed ja päikesepaiste. Barcelona on ideaalne linnareisi sihtkoht, sest siin ühenduvad kultuur, hea toit ja maitseelamused, soe ilm ja rannad!

Barcelona on elanike arvult Hispaania teine linn. Legendi järgi asutas tänapäeva linna kohale Barcino koloonia kartaago väejuht Hamilkar Barkas, Hannibali isa. Roomlased ehitasid linna kohale oma kindluse umbes 15 eKr. Praeguseks on Barcelonast saanud üks tähtsamaid turismi- ja kultuurisihtkohti ja selleks on ka põhjust. Linnast on saanud kosmopoliitne linn, samas ei ole unustatud oma elanikke, traditsioone ning uus on kooskõlas vanaga. Barcelona on musterlinn, nagu on maininud Eruardo Mendoza ühes oma novellis.
Vanalinnas, selle tagasihoidlikud väljakud jätavad boheemlasliku mulje, kus asuvad välikohvikud ja restoranid ning on ideaalne koht sihitult jalutamiseks. Jalutuskäik mööda vanalinna labürintseid tänavaid annab tunnistust Barcelona erinevatest ajaloo perioodidest ning saab imetleda linna vaatamisväärsusi:
roomlaste poolt ehitatud linnamüür gooti ehitiste vahel on hästi säilinud; juudikvartal; gootistiilis katedraal,ehitatud 13.saj.; mitte kaugel Sant Jaume väljakust asub Palau de la Generalitat ja raekoda; turg, kus võib kaasa osta juustu, mett, jpm. Samuti asub vanalinnas palju muuseume. Cataluna väljakust Colon’i sambani (Kolumbuse monument) viib pikk sirge tänav – La Rambla. See tänav, kus sõiduteede vahel asub lai jalakäijatele mõeldud ala on justkui linna südameks – siin käib elu ööpäeva ringselt. La Rambla ääres asuvad linnuturg, lilleturg, Palau de la Virreina rokokoohäärber, Miro tänavamosaiik, Gran Teatre del Liceu ooperiteater. Üks osa La Ramblast koondab endasse striptiisiklubisid ja peep-showsid. Tänava lõpus asub rikkaliku kollektsiooniga Meremuuseum.
Lisaks tasub külastada Picasso muuseumit, Camp Nou staadionit, mis on teinud Barcelona jalgpalliklubi kuulsaks. Staadion mahutab 98000 pealtvaatajat ja on sellega üks maailma suurimaid. Siin asub ka FCB jalgpallimuuseum.

Barcelonat teatakse ka juugendarhitektuuri esindajana. Nagu öeldud – selle stiili kuulsamaid ehitisi on Antonio Gaudi elutöö Sagrada Familia, millele pidi kokku tulema 18 torni, 12 kaheteistkümnele apostlile, 4 neljale evangelistile ja 1 Maarjale ning 1 Jeesusele. Vapustav Gaudi poolt lõpetamata jäänud ja siiani ehitatav kirik on Barcelona üheks sümboliks. Hiljuti on katedraal nimetatud Moodsa Aja üheks seitsmest maailmaimest. Tema teised samuti mitte vähem suurepärased tööd on: Palau Güell, Casa Milà, Casa Vicens, Casa Batlló.

Casa Mila on Gaudi elamu- ja büroohoone, mille voolujooneline hall fassaad tekitab laine efekti. Katusel on põnev terrass, mille skulptuuritaolised korstnad moodustavad omanäolise tehismetsa. Korstende vaatekohtadelt avaneb eriti õhtusel ajal fantastiline vaade linnale. Hoones on väike Gaudi tööde näitus. Ülemise korruse korterid on samuti publikule avatud.

Montjuici mäelt on võrratud panoraamvaated linnale. Mäele pääseb sadamast köisraudteega või Plaza Espanya’lt treppidest. Siin asuv kaunis park on suurepärane koht lõõgastumiseks ja tunda end linnast eemal linnast siiski välja minemata. Samuti asuvad siin kunstigaleriid ja Palau Nacional, mis on tänapäeval Kataloonia Kunstimuuseum. Lisaks veel  kindlus 18. sajandist ja Barcelona olümpiastaadion ning olümpiaküla. Barcelona oli Olümpiamängude võõrustajaks 1992.a. Külastamist väärib ka pargis asuva kuulsa katalaani kunstniku Joan Miró muuseum Fundacio Joan Miro. Puhkepäevadel kella 23 paiku algab vee ja värvide muusikaline show.
542 m kõrgune Tibidabo on kõrgeim mägi Barcelonat ümbritsevas metsaga kaetud mäeahelikus, ka siit on suurepärased vaated linnale ja Vahemerele. Siin asub lõbustuspark Parc d´attraccions Tibidabo, samuti  Barcelona telemast, mille otsa, 115 m kõrgusele, viib klaaslift ning Temple de Sagrat Cor.

Barcelona sobib ideaalselt ka rannapuhkuseks.

Ilm
Päeva keskmised temperatuurid ºC

Jan Veebr Mar Apr Mai Jun Jul Aug Sept Okt Nov Dets
13 14 16 17 20 24 27 27 25 22 17 14

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt