Rooma

Küsi Pakkumist

Rooma

Iidne ajalugu, kolosseum, inglid

Kõik, kes Rooma lähevad, on kuulnud linnast ning mäletavad üht-teist ajalooõpikutest. Rooma on linn, kus ajaloohõngu on igas tänavas, igas ehitises ja mis on jätnud oma jälje meie ellu. See on kindlasti üks linna võludest, mis meelitab turiste aastaringselt Roomat külastama. Legendi kohaselt rajasid “Igavese linna” Romulus ja Remus 735 a. e.Kr. Tegelikult olid linna ehitajateks Tiberi jõe äärde elama asunud talupojad, kes koos sissetungijatest etruskidega Rooma riigi lõid. Keisrite Augustuse, Nero, Traianuse, Hadrianuse ja Marcus Aureliuse ajal kasvas seitsmel künkal asuv linn suuremaks.

Mõned soovitused, mida Roomas vaadata ja teha.
“Igavest Linna” ümbritseb ajastute rikkus alates antiiksest kuni renessansi, baroki ja hilisemate ajajärkudeni. Enamik vaatamisväärsusi asuvad kompaktselt linna ajaloolises südames. Seetõttu ei ole nendega tutvumine probleemiks noortematele ega vanematele reisijatele. Kindlalt ühed suurepärasemad Rooma aarded on Colosseum, Forum ja Kampidoolium, mis tavaliselt kõige esimestena üle vaadatakse. Järgmiseks võib asuda Vatikani poole teele ning läbi linna minnes mööduda Trevi purskkaevust, Piazza Spagna‘lt, seejärel suunduda üles Villa Borghese parki. Siin asub Pincio, kust saab võrratu vaate Rooma linnale. Vaatest tüdinenud ja Vatikanini jõudmise ootus suur, tuleb laskuda treppidest alla Piazza di Popolole, kust võtta jalge alla otsetee Vatikani suunas.

Kohale jõudnuna võib puhata jalgu St.Peter’i basiilika juures treppidel ning imetleda selle toredust, jälgida inimesi ja võib olla isegi veab ning õnnestub näha paavsti. Kindlasti tasub külastada Vatikani muuseumi, Michelangelo Sixtuse kabelit.
Lisaks veel ei tohiks mitte vaatamata jätta Inglite kindlust, Piazza Navonat, Pantheoni, Piazza Venezia, Circo Massimo, samuti ei saa unustada Carcalla terme, Via Appia Anticat ja Bocca di Verità’d.

Ajaloo vaatamisest väsinud, siis võib istuda ühest paljudest kohvikutest-restoranidest Piazza Navona, Pantheoni lähedal ning nautida Rooma ja Itaalia kööki, või osta lihtsalt pizzalõigud, panino ja magustoiduks võrratu jäätis. Proovida tasub samuti Trastevere piirkonna trattoriaid ja restorane.

Sisseostude tegemiseks sobivad kohad on Via Veneto ja Piazza di Spagna lähedal asuv Via Condotti. Neil tänavatel võib enamasti leida elegantseid ja luksuslike butiike. Taskukohasemaid poode leiab Via Cola di Rienza’lt ning Via Nazionale’lt, Porta Portese vabaõhuturult seevastu soodsaid kaupu.

Ilm
Päeva keskmine temperatuur ºC

Jan Veebr Mar Apr Mai Jun Jul Aug Sept Okt Nov Dets
12 14 16 19 24 28 31 31 27 22 17 13

Roomal on igaühele midagi pakkuda!

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt