Kopenhaagen

Küsi Pakkumist

Kopenhaagen

Kopenhaagen – maaliliselt kodune ja õdus kuningannalinn
Kopenhaagen on suuruselt väike, kuid hingelt rikkalik metropol. Siin on kõigile midagi sobivat nii noortele puhkajatele kui ka perega reisijatele. Vaba atmosfäär, mõnusad kohvikud, hinnatud galeriid, paljud muuseumid ja enneolematu arv Michelini tärnidega pärjatud restorane teevad Kopenhaagenist just ühe enim külastatava linna Euroopas.

Lastele ja peredele

Tycho Brahe Planetarium

Elamuskeskus, mis on sobilik külastamiseks kogu perele. Põhjamaade kõige olulisemas astronoomia- ja kosmoseuuringute keskuses on erinevaid näitusi kogu universumist. Siin Tycho Brahe Planetaariumis olles on sul tunne nagu viibiksid just praeguses ajas ja hetkes kosmoses, planeetide vahel, vee all või hoopis Amazonase džunglis. Hetkel kõige kaasaegsema tehnoloogiaga varustatud kinosaalid pakuvad filmiprogrammi näitamiseks midagi nii enneolematut, et mõisted IMAX ja 3D saavad keskust külastades hoopis teise tähenduse.

Lõbustuspargid

Kopenhaagenis asub kogunisti kaks lõbustuparki ja meie soovitame külastada neid mõlemaid. Kogunisti maailma kõige vanem lõbustuspark Bakken on Taani üheks au ja uhkuse etaloniks. Lisaks olles üks kõige atraktsioonide rohkeim lõbustupark, pakub Bakken oma imekaunite parkidega mõnusat ajaveetmist. Sõida ameerika mägedel, mine vabalangemise atraktioonile, külasta kohvikud, pea piknikku või jaluta 400 aasta vanuse puu juurde. See kõik asub ühel väikse ala ja sissepääasupiletit ei ole vaja lunastada.

Teine lõbustuspark, mis samuti asub Kopenhaageni kesklinnas, Tivoli Gardens, on jällegi Põhjamaade suurim. Lisaks paljudele ja erinevatele atraktsioonidele, kohvikutele ja restoranidele, on Tivoli Gardens tuntud oma valguskujunduse poolest. Nimelt vaatepilt, mis avaneb, kui õhtutunnid hakkavad saabuma, on lihtsalt sõnuseletamatult erakordselt kaunis.

Den Blå Planet

Taani riiklik akvaarium Den Blå Planet, mis avati alles viis aastat tagasi ning on Põhjamaade kõige suurem. Tehnika imed ja ehitusinseneride uskumatud lahendused, mida kõige on kasutada selle kekskuse projekteerimisel, annavad igale külastajale tunde, nagu viibiksid ise kõikide hai, rai ja muude erinevate kalade keskel. Siin on esindatud pea kõik tuntud ja vähem tuntud mereelukad, korrallid ja muud tõugud.

Kultuur

Christiania

Taani kuulus linnaosa Christiania, mis on omanäoliseim kogu maailmas, olles nüüdseks juba üle 40 aasta püsinud vabalinnana. Christinana sai alguse hipiliikultuurist ning on siiani säilitanud enda seadused, põhikirja ja isegi oma valuuta. Neil puudub kindel valitsus ja otsused kinnitatakse ühistel koosolekutel hääletamise teel.

Taani Disainimuuseum (Designmuseum Danmark)

Armsas Nyhavni piirkonnas asuv Taani Disainimuuseum, mille näitusi on esile toodud nii ajakirjanike, blogijate kui ka teiste riikide muuseumite poolt. Hoolikalt valitud kogud, kollektsioonid ja väljapanekud teevad sellest ühe kõige hinnatuma muuseumi maailmas.

Kopenhaageni Jazzi Festival (Copenhagen Jazz Festival)

Juuli keskel toimuv ja nädal aega kestev Kopenhaageni Jazzi Festival on oma pea 250 000 külastajaga Euroopa suurimaid. Kontserdid toimuvad üle kogu linna ning programmist leiab nii tasulisi kui ka tasuta väiksemaid esinemisi. Kopenhaageni Jazzi Festival on eriline selle poolest, et programmi koostamisel on mõeldud ka lastega peredele ning lapsi koju ei pea jätma.

Söök, jook ja ööelu

Sans Souci

Fredeiksbergi linnaosa alguses asuv Taani rahvuslikku kööki pakkuv restoran Sans Souci on üks armaastatuim ja hinnatuim restorane kohalike seas. Lisaks menüüle, tooraine valikule ja roogade kvaliteedile, millega klientide maitsemeeli poputatakse, on restoranis ülihoolikalt ja õigesti iga roa kohta valitud veinivalik.

Michelini tärniga hinnatud restoranid

Kopenhaagenis on au saada pärjatud Michelini tärnidega lausa 15 erineval restoranil, mis kõik asuvad Kopenhageni kesklinnas. Isegi nii, et 3 tärni on omistatud restoranile Geranium, 2 tärniga on pärjatud restorani AOC ning 1 tärniga hinnatud restoranid on 108, Kong Hans Kælder, Marchal, Clou, Studio, Relæ, Den Røde Cottage, Kokkeriet, Era Ora, Formel B, Kiin Kiin, Søllerød Kro, Kadeau.

Culture Box

Kopenhaageni üks kõige suuremaid, tähtsamaid ja mainekamaid ööklubisid Culture Box, mis jaguneb läbi korruste kolmeks erinevaks osaks – baariga White Box, intiimse keskkonnaga Red Box ja suur klubi hall Black Box. Muusika varieerub põhiliselt elektroonikast house’i ja technoni.

The Jane

Kui sa tahad unustada päeva ja tantsida end DJ muusika saatel varajastesse hommikutundidesse, siis Kopenhaageni kesklinnas asuv ööklubi-kokteilibaar The Jane on koht, kuhu oma sammud seada. Ruumid, mis on sisustatud kuulsa seriaali Mad Men stiilis, loovad selleks erakordse atmosfääri. Tähele tasub panna tõsiasja, et sellesse ööklubisse on sissepääs lubatud alates 23 aastastel klientidel.

Ostlemine

Ostlemiseks on Kopenhaagen justkui loodud. Tänavad on lihtsalt täis Skandinaavia disaini imesid alustades kodusisustusest, jätkates riiete ja ehetega ning lõpetades maitsvate suupistetega, millega kasvõi kohe suunduda ligidale parki piknikule.

Nordic Nesting

Taani ja kogu Põhjamaade disaini, kunsti ja aksessuaare pakkuv poeke Nordic Nesting, kus iga soovija leiab midagi endale või kingituseks sõbrale ja/ või perele.

Wood Wood

Just Kopenhaagenile on iseloomulik suur valik poodidest, kus saadaval ainult meestele mõeldud riided. Üks nendest paljudest on Wood Wood, mis pakub oma valikus soblikke riideid pigem nooremale keskeas olevale džentelmenile.

Henrik Vibskov

Taani ja kogu Skandinaavia üks lipulaevu Henrik Vibskov, mille väheseid tooteid on võimalik soetada ka Eestist. Hoolikalt valitud materjalid ning mudelid on praeguse trendi üks eestvedajaid. Soovitame poodi külastada ka siis, kui ei ole plaanis endale midagi soetada.

Transport

Kopenhaagenis on väga mugav liikuda rattaga. See on kohalike seas kõige populaarsem liiklusvahend ning kui tekib vajadus, siis jalgratta saab alati kaasa võtta metrosse.

Ühistransport

Kopenhaagenis on väga hästi arendatud ühistranspordi süsteem. Mugavalt liiguvad bussid, rongid ja metroo. Graafikud on tihedad ning lennujaamast kesklinna jõuab kõigest 20 minutiga. Kõikides transpordivahendites saab kasutada sama piletit. Võimalik on soetada pileteid erinevate tsoonide ja aja järgi.

Külastades Kopenhaagenit puhkuse eesmärgil, soovitame uurida võimalusi, mida pakuvad Copenhagen Card ja City Pass. City Pass pakub võimalust piiramatult kasutada ühistransporti kas 24 või 72 h jooksul ning Cophenhagen Card võimaldab lisaks piiramatule ühistranspordi kasutamisele külastada ka muuseume, galeriisid, näitusi tasuta, soetada soodushinnaga pileteid meelehutuskeskustesse või saada valitud restoranidest allahindlust.

Alates 2018. a aprillist on võimalik lennufirma Nordicaga otse Kopenhaagenisse lennata.

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt