Peterburi

Küsi Pakkumist

Peterburi

Sadade sildade linn

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Petersburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

Keiserlikku pealinna Peterburi saab kruiisiga viisavabalt! Linna vaatamisväärsused nagu Ermitaaž, Vene muuseum, Talvepalee, lossid ja kindlused on teinud selle linna maailmakuulsaks.

Peterburis tegevusi jagub! Muuseumide külastamisele ja linna uhke arhitektuuri nautimisele lisaks võid ette võtta ka näiteks paadisõidu Peterburi kanalites, külastada hiljuti restaureeritud eesti koguduse Jaani kirikut, või teha sisseoste suurtes uhketes kaubanduskeskustes.

Peterburi asub Neeva suudmes, Soome lahe idasopis, Tallinnast umbes 330 km kaugusel. Tegemist on ühe Euroopa noorema suurlinnaga. Aastal 2003 oli Peterburi 300. sünnipäev ja selle ea jooksul on ta olnud üle 200 aasta Venemaa Keisririigi pealinn. Esimest korda sai Peterburi Venemaa pealinnaks juba 1712. aastal. Peterburit nimetatakse ka Venemaa kultuuripealinnaks. Siin asub üle 100 kõrgkooli, 105 muuseumi ja umbes 100 teatrit. Sadade tuhandete turistide magnetiks on kuulsad Peterburi Valged ööd.

Valikud reisimiseks Peterburi:

Kruiis Peterburi
Kruiisiga saab Peterburi külastada mugavalt viisavabalt! Laeva pardal ootab külastajaid lai valik baare, restorane, poode ja meelelahutusprogramm. Kruiisireisijad saavad viibida Peterburis viisavabalt kuni 72 tundi. See eeldab City Tour Busi transfeeri kasutamist ning ööbimise puhul ettetellitud majutust. Loe lisaks kruiisireisi kohta Peterburi SIIT.

Autoga/rongiga/lennukiga Peterburi
Kui soovid muul moel Peterburi külastada, kus viisa on vajalik – loe lähemalt Venemaa viisa kohta.

Mõned soovitused:

  • Peterburi reisi planeerides tehke juba kodus konkreetne plaan, milliseid paleesid, muuseume ja vaatamisväärsusi külastate. Kontrollige üle nende avamisajad ning piletihinnad. Venemaa süsteemi kohaselt kehtivad välismaalastele kõrgemad piletihinnad.
  • Lisaks Ermitaaži kunstimuuseumile soovitame kindlasti külastada veel ka Katariina paleed Tsarskoe Selos ja Peterhofi purskkaevude parki. Need kolm on lausa kohustuslikud vaatamisväärsused Peterburi külastades. Mõnusa feelingu saamiseks võtke üks objekt ühe päeva jooksul.
Küsi Pakkumist

Peterburi

Sadade sildade linn

Asukoht: Euroopa
Riik: Venemaa
Ajavöönd Eesti ajaga võrreldes +1h
Pindala: 1,439 km2
Rahvaarv: 4,568,000 ( 2007)
Haldusjaotus: Peterburi jaguneb 18 rajooniks, tema haldusalasse kuulub 9 linna ja 21 alevit.
Keeled: vene keel

Ajalugu
Eelajalooliselt kulges Neeva suudmest viikingite kaubatee “varjaagide juurest kreeklaste juurde”. 12. sajandil püüdsid seda vallutada rootslased, aga katse luhtus. Neeva jõe ümbrus kuulus Ingerimaa koosseisu.
Pärast Liivi sõda 1583. aastal loovutas Ivan Julm Ingerimaa ja Karjala Rootsile, Neevajõe suudmeala aga säilitas Moskva Tsaaririik enda valduses.
1610-1613 aastatel toimunud Venemaa pärilussõjas jäi Ingerimaa endiselt Rootsile ja 1617. aastal sai Rootsi Kuningriik ka Peterburi linna alused maa-alad enda valdusse.
Endise Landskrona kindluse kohale rajati Rootsi Kuningriigi Ingerimaa kuberneri juhtimisel Nevanlinna linnus ja Nyeni linn, mis sai linnaõiguse aastal 1642.
Ingerimaa kubermangu keskuseks oli Narva linn, kus asus ka Ingerimaa kuberner. Maad kuulusid Rootsile kogu 17. sajandi.
Aastal 1689 tuli Venemaal võimule Peeter I kes nõudis Rootsilt Ingerimaa tagasisaamist.
Aastal 1700 algas Põhjasõda ja 1702 vallutasid venelased Nöteborgi, nimetades selle võtmelinnuseks Schlüsselburgiks.
Põhjasõja lõppedes vallutas Venemaa Ingerimaa ja taastas väljapääsu Läänemerele. Peeter I nimetas Jänesesaarele ehitatud muldkindluse iseenda ja oma kaitsepühaku apostel Peetruse järgi Sankt-Peterburgiks.
Kuna Peterburg rajati soisele alale, siis soo kuivatati kraavide abil ja nii on Peterburi nimetatud ka Põhjamaade Veneetsiaks.
Hiljem kui kindlust hakati Peeter-Pauli kindluseks nimetama, läks Sankt -Peterburgi nimi üle linnale.
1914. aastal asendati saksapärane nimetus venepärasega ja Sankt-Peterburgist sai Petrograd, Peetrilinn ja kindlus.
1924. aastal peale Vladimir Lenini surma hakkas linn kandma nime Leningrad.
1991. aastal hääletuse tulemusena nimetati linn taas ümber Sankt-Peterburgiks.

Kliima
Peterburi kliima klassifitseeritakse niiskeks kontinentaalseks kliimaks. Balti mere tsüklonite mõjul on suved niisked ja soojad, talved pikad ja külmad.
Päeva keskmine temperatuur juulis on +22C; senise maksimumi 37C saavutas see 2010.a põhja poolkera suvise kuumalaine ajal. Talvekuude temperatuur võib kõikuda -9 ja -35C vahel.
Detsembrist märtsini on keskmiselt 123 päeva kui lumi on maas ja ulatub kuni 24cm veebruaris. keskmiselt 135 päeva on külmavabad.

Transport
Peterburi ühistranspordivõrk on üsna ulatuslik, aga ka ülerahvastatud ja mitte eriti kasutajasõbralik.
Kõige mugavam liikumisvahend on kahtlemata metroo, millel on 5 liini ja mis on avatud 05:45 – 00:30. Metroo kaardil märgib iga liini erinev värv. Kõige kaunimalt kujundatud jaamadega liin on nr 1. Kes tahab metroo ekskursiooni teha, siis tasub valida see liin. Ühe korra pileteid või kuu kaarti saab osta metroojaamas.

Shopping
Valik suuremaid kaubamaju ja ostukeskusi Peterburis:

  • Bolshoi Gostiny Dvor, 35 Nevsky Prospekt. Suur valik kodu, laste, naiste, meeste, spordikaupu, mänguasju, suveniire. seal on ka laste mänguväljak.
  • Leningrad House of Trade (DLT), 21/23 Bolshaya Konyushennaya Ulitsa. Kodukaubad, juveelid, laste, naiste ja meeste riided, parfüümid.

Vaatamisväärsused
Valik tähtsamaid vaatamisväärsusi:

  • Peterburi Suveaed oli Peeter I valitsusajal kuninglikuks residentsiks. Kõik kuninglikud vastuvõtud ja pidustused peeti suvisel ajal siin, kuna Suvepalee, mille arhitekt oli Tresini, ei olnud piisavalt suur Peeter I poolt korraldatud pidustuste jaoks.
  • Peterhof ja sealne Purskkaevude park
  • Ermitaaži kunstimuuseumist leiab maailma suurima kunstiteoste kollektsiooni, kuhu kuulub umbes 3 miljonit eset, sealhulgas meistriteosed tuntud ja tunnustatud kunstnikelt. Auväärne kollektsioon hõlmab ajavahemikku kiviajast tänapäevani. Ermitaaž koosneb viiest Neeva jõe kaldal järjestikku asuvast ehitisest.
  • Peterburi Talveaiad
  • Ristleja Aurora, mis on ankrus Admiral Pavel Nakhimovi nimelise kooli ees Petrovskaja tamme juures, ei sümboliseeri mitte ainult Vene laevaehitusoskust vaid ka nõukogude ajajärku. Ristlejale anti nimi sõjalaeva auks, mis kaitses kangelaslikult Petropavlovskit aastail 1853-1856.
  • Rumjantsevi park
  • Kirikud ja kloostrid. Peterburis on 268 kogudust, millest 131 alluvad õigeusu kiriku Moskva patriarhaadile ja nende omanduses või kasutuses on 229 kirikut ja muud hoonet.
    Arhitektuuriliselt silmapaistvamad on Iisaku katedraal, Kaasani katedraal ja Spassna Krovi kirik.
    Peterburis asub ka eestlaste ehitatud Peterburi Jaani kirik.
  • Peeter-Pauli kindlus oli uue Venemaa pealinna esimene ehitis, mis hõlmab keskse koha Peterburi kesklinna arhitektuurilises ansamblis. Peeter-Pauli Katedraal selle kõrge kellatorniga on kujunenud peamiseks Peterburi tunnuseks.
  • Peeter I majamuuseum on unikaalne monument, mis on ühtlasi ka üks esimesi ehitisi Peterburis ja ainus puitmaja, mis on säilinud tänapäevani. See Peeter I aegne eluase Peterburis ehitati sõjaväelaste poolt väga lühikese aja jooksul – 24.-27. mai aastal 1703.
  • Vaskratsanik – selle monumendi valmistas Peeter Suur.

    Reis

    Teade

    Nimi (nõutav)

    Email (nõutav)

    Telefon (nõutav)

    Soovin ka kindlustust

    info
    info
    info

    Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

    Vaata lähemalt