Faro

Küsi Pakkumist

Faro, Portugal

Puhkus Portugali päikeserannikul

Faro on tuntud ja palavalt armastatud Algarve kuurortpiirkonna pealinn. Seal on arheoloogiline muuseum ja “Bishop’s Palace” – renessanssi stiilis katedraal, mis Teise maailmasõja pommitamistes sai raskeid kahjustusi, ent mis hiljem taas üles ehitati. Lähedalasuvas Estoi-s on Romaani varemed, ning samuti kaluriküla Albufeira, mis on 8.ndast sajandist Mooride mõjutustega. Faro asub kaljuses piirkonnas ning on kuulus oma randade (neid on 20) ja ööelu poolest.

Vaid kujutage ette suve ja kõige muretumat puhkust, rahulikku merd ja liivaranda, hõrgutavat sööki ja päevitunud puhkajaid. Kõikjal, kuhu vaatate, näete kaljusid ja ookeani. Teid ümbritsevad kirkad värvid panevad silmi kissitama: smaragdroheline vesi, valge liiv, heleroheline rohi, selge sinine taevas ja ehitiste pimestav valge. Kui olete seda paika kord oma silmaga näinud, ei teki teil enam mingit küsimust, miks see Lõuna-Portugali piirkond on armastatud nii paljude puhkajate poolt üle kogu maailma.

Faro
Faro linn on Algarve piirkonna halduskeskuseks, kus elab ~55 000 inimest. Kõige esimesena asustasid piirkonna roomlased; hiljem sai Farost mauride valitsusala keskus. Linna kõige muljetavaldavamad hooned pärinevad aga katastroofiliste tagajärgedega 1755. aasta maavärina järgsest ajast. Vanalinna keskel asetseb 13. sajandi katedraal vastakuti 18. sajandist pärit episkopaalpaleega. Läheduses asus ka klooster, millest nüüdseks on saanud arheoloogiamuuseum. Barokkstiilis rajatud Nossa Senhora do Carmo kirik paelub oma rikkalikult kaunistatud interjööridetailide ja kullatud altariga. Kui astute mõned sammud turistide poolt külastatavatest tänavatest eemale, leiate end hoopis teistsuguses linnajaos, kus domineerivad lopsakate puudega rahulikud pargid ja alleed.

Küsi Pakkumist

Portugal

Paradiis Euroopa serval

Lühitutvustus
Pindala – 92 090 km²
Rahvaarv – 10,7 miljonit (2013)
Pealinn – Lissabon
Rahaühik – Euro
Keel – portugali keel
Religioon – Rooma-katoliku usk (valdav enamus)

Noppeid ajaloost
3000 aastat tagasi saabusid Põhja-Portugali roomlased ning rajasid sinna kõnniteede ja kanalisatsioonisüsteemiga varustatud linnasid.
Roomlastele järgnesid maurid, kelle sõltuvusest õnnestus Portugalil end vabastada 13. sajandil.
1143. aastal sai Portugalist Kuningriik.
15. – 17. sajandini rajasid portugallased mereteed Hiinasse ja Jaapanisse ning lõid kolooniaid India, Aafrika ja Lõuna- Ameerika aladele.
16. sajandi lõpus okupeerisid Portugali kuningriigi hispaanlased.
1755. aastal leidis aset hävitavate tagajärgedega maavärin.
19. sajandil oli riigi majandus nõrk. 20. sajandi alguses kaotati monarhia ja loodi Portugali vabariik. Sõjaväe moraal oli nõrk ja koloniaalsõda Aafrikas tõi Portugali jaoks kaasa turuseisaku.
1975. aastal sai Portugalist vaba demokraatia ja 1986. aastal ühines riik Euroopa Liiduga.

Rahvusköök
Bacalhau – kuivatatud soolatursk
Sardinhas assadas – grillitud sardiinid
Caldeirada – 7 kuni 9 kalaliigist, tomatitest, kartulitest ja sibulatest valmistatud hautis
Caldo verde – lehtkapsa-kartulisupp vürtside ja suitsutatud chourico sealihavorstiga
Bife a Portuguesa – portveini kastmes praad
Tripas a moda do Porto – veise- ja kanarupskitest, vorstist, singist, praetud ubadest, sibulatest valmistatud roog vürtside ja maitsetaimedega
Arroz doce – traditsiooniline riisipuding

Majutusinfo
Portugali hotelle iseloomustab külalislahkus, sõbralikkus, külaliste soovidega arvestamine ja suurepärased toidud. Algarve hotellid asuvad rannast erinevatel kaugustel. Rannast kaugemal asuvad hotellid pakuvad rohkem erinevaid teenuseid kui kesklinna- või ookeaniäärsed hotellid ja üldjuhul paiknevad esimestes majutuskohtades (või nende vahetus läheduses) ka SPAd, golfiväljakud ja korraldatud on tasuta transport randa ja tagasi. Samuti on võimalik ööbida apartmentides, mis on varustatud väikese köögi ja toiduvalmistamise võimalustega. Väga vähesed Portugali hotellid järgivad „kõik hinnas“ põhimõtet.

Hea teada!
Tööaeg. Poed on nädala sees avatud hommikupoolikul kell 09:00 – 13:00 ja pärastlõunal kell 15:00 – 19:00. Laupäeviti on poed lahti ajavahemikul 09:00 – 13:00. Ostukeskused on avatud iga päev kell 10:00 – 22:00. Pankade lahtiolekuaeg on 08:30 – 15:00, mõned Lissabonis asuvad pangad on avatud ka kuni kella 18:00 õhtul.
Jootraha. On tavaks jätta ettekandjale jootraha 10% arve summast, kui see ei ole juba arvestatud arve sisse. Samas ei ole jootraha andmine kohustuslik.
Transport. Portugali suuremad maanteed ja kiirteed on väga heas korras ja tagavad hea ühenduse pea iga asulaga üle kogu maa. Suurem osa teedest on tasulised. Kohalikud teed on paraku kehvemas seisukorras. Ühistranspordist pakuvad rongid bussidest paremaid võimalusi sihtkohtadesse jõudmiseks. Lissabon ja Porto on varustatud kaasaegse metroosüsteemiga. Taksoteenus on Portugalis suhteliselt odav ja kõik taksod on varustatud taksomeetriga.
Piirangud. Sõjaliste objektide ja lennujaamade salvestamine videolindile või nende jäädvustamine fotodele on rangelt keelatud. Fotode tegemisel muuseumites ja kirikutes järgige vastavat märgistust.
Kingituseks. Pudel head Portugali veini (väga populaarsed veinisordid on Vinho Verde ja traditsiooniline portvein Porto ja imemaitsvat lambapiimast valmistatud Queijo da Serra juustu.

Tunneta Portugali
Portugalis on palju erinevaid festivale, laatasid ja usupühasid, millest mõned võivad peatada kõik muud igapäevategevused. Lööge kaasa!
Portugallaste seas on levinud saudade ehk nostalgia. Parim viis selle tunde väljendamiseks on fado, spetsiaalne muusikažanr.
Külastagem touradat. Antud juhul ei ole tegemist niivõrd dramaatilise härjavõitlusega kui Hispaanias, sest härja tapmine areenil on seadusega keelatud.
Kui teile meeldib golf, siis Portugal on tõeline golfimängijate paradiis. Maa imekauni maastiku tõttu võib mängule keskendumine osutuda üpris keeruliseks, kuid siiski imetlege Portugali loodust nii palju kui võimalik.
Omandage põhiteadmised purjelauasõidust ja tuulelohe lennutamisest.
Douro orus tehke tutvust portveini valmistamise tehnikate ja traditsioonidega.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

 • Quarteira turg
 • Džiibisafari
 • Avasta Lääne-Algarve
 • Koopad ja delfiinid
 • Sevilla linnaekskursioon
 • Lissaboni linnaekskursioon
 • Loulé turg
 • Avasta Ida-Algarve

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt