Türgi üldinfo

Küsi Pakkumist

Türgi

Iidsete tsivilisatsioonide häll

Türgi on riik, mis asub suvemõnude ja mere nautijate jaoks ideaalses asukohas Musta mere, Vahemere ja Egeuse mere vahel. Türgi rannajoone pikkus on umbes 7200 km. See rannajoon on väga liigendunud, mistõttu seal asub palju ujumiseks ja merega seotud aktiivseks tegevuseks sobivaid lahtesid. Türgi peamistes rannikukuurortites on suvepäevade õhk parajalt soe (keskmine temperatuur 30°C–34°C) ning veetemperatuurid õhu omast vaid 3–6 kraadi jahedamad. Seetõttu on Türgi paljude turistide jaoks hea rannamõnude nautimise piirkond.

Türgi on aga palju enamat kui meri ja rannad. Sellel maal on väga rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand. Piirkonna ajaloolised vaatamisväärsused on seotud nii Vana-Kreeka, Vana-Rooma, Bütsantsi keisririigi, araablaste Kalifaadi kui ka Ottomani impeeriumiga. Väga populaarsed on Türgi turud ja laiemalt mitmesugused ostukohad. Euroopa ja Aasia piirile jääv Istanbul kuulub aga kogu maailmas kõige populaarsemate turismilinnade hulka.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Türgist 9 kultuurilist objekti ja 2 looduslik-kultuurilist objekti. Kultuurilised objektid on Trooja ajaloolise linna ala Türgi looderannikul, Safranbolu linn Türgi põhjaosas, Divriği suur mošee ja haigla idapoolses keskosas, kunagise hetiidide riigi pealinna Hatuša varemed Türgi põhjapoolses keskosas, Istanbuli ajaloolised alad Türgi loodeosas, Nemrut Dağ ehk Nemruti mägi koos sealsete suuremõõtmeliste mälestussammastega Türgi kaguosas, Çatalhöyük’i neoliitikumi ala Türgi lõunaosas, Selimiye mošee ja selle sotsiaalne kompleks Edirne linnas Türgi Euroopa-osas, Xanthose ajalooline ala Türgi lõunarannikul koos Letoon’i pühamuga. Looduslik-kultuurilised objektid on Göreme rahvuspark koos Cappadocia mägialaga Kesk-Türgis ning Hierapolis-Pamukkale ala Türgi edelaosas.

Türgi sauna – Hamami – soovitame teil külastada puhkuse alguses, et pesta maha väsimus ja vananenud naharakud ning olla valmis lõõgastavaks puhkuseks. Türgi sauna külastus on unustamatu kogemus. See kohaliku kultuuri lahutamatu osa värskendab teie keha ja vaimu.

Sihtkoha eelised:

  • Teenuste hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea
  • Rohkelt põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi
  • Erinevate kuurortide suur valik
  • Võrratud liivarannad
  • Sõbralikud inimesed
Küsi Pakkumist

Türgi

Iidsete tsivilisatsioonide häll

Üldinfo

Ametlik nimi: Türgi Vabariik. Turkiye Cumhuriyeti.
Pealinn: Ankara, rohkem kui 4 miljonit elanikku.
Riigikord: Demokraatlik parlamentaarne vabariik, asutatud 1923 peale Osmanite impeeriumi lagunemist M.K. Atatürki poolt.
Türgi lipp: Türgi lipp võeti kasutusele 1936. aastal. Valge poolkuu ja täht sümboliseerivad islamit. Punase värvi toon pärineb 17. sajandist Osmanite impeeriumi ajast.
Pindala: 783 562 km2
Rahvaarv: 74 miljonit
Keel: Türgi keel. Kuulub uurali-altai keelkonda. On uuritud türgi keele sarnaseid jooni soome-ugri keeltega. Vähemuskeeled kurdi, araabia, armeenia jt. Kokku räägitakse Türgi territooriumil 36 keelt. Türgi keel kasutab ladina tähestikku.
Usk: 98% rahvastikust on muslimid (sunniidid). Vähesel määral on õigeusklikke, katoliiklasi, protestante ja juudiusulisi. Türgi on ilmalik riik – kirik on riigist lahutatud.
Ajavahe: Türgis ja Eestis on sama aeg.
Viisa: Türgi on Eesti kodanikele VIISAVABA! Pärast riigist lahkumist peab pass kehtima veel 3 kuud.
NB! Eesti mittekodanikust elanikud vajavad Türki sisenemiseks viisat, mida saab taotleda Türgi saatkonnast. Alates 1. novembrist 2011 võivad halli passi omanikud taotleda turismiviisat kuni 30 päevaks otse piirilt (hinnaks 15eurot/20dollarit). Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud peale reisi.

Kuurortid:

  • Alanya
  • Kemer
  • Lara
  • Belek
  • Antalya
  • Side
  • Okurcalar
  • Manavgat
  • Kargicak
  • Bogazkent
  • Türkler

Kliima
Ühtsest Türgi kliimast rääkida ei saa, kuna riigi eri regioonides on kliima isesugune. Türgi rannikualadel mõjutab ilma meri, seetõttu on sealne kliima mahedam. Riigi keskosas ja mägedes valitseb mandriline kliima. Rannaäärsetel aladel on suvi kuiv ja kuum. Türgi põhjapiirkondades, iseäranis Musta mere äärsetel aladel ei ole suved nii kuumad kui Egeuse mere kaldal. Juulikuu keskmine õhutemperatuur Musta mere
ja Marmaara mere äärsetel aladel on 22–24°C, Vahemere rannikul 25–32°C, Anatoolia kiltmaal aga üle 30°C. Kõige vähem sademeid esineb maist oktoobrini (välja arvatud Vahemere rannikualadel). Suvel sajab Türgis sooja hoovihma.

Reisiinfo
Elekter. Elektrivõrgu pinge on 220–235 V / 50 Hz.
Raha. 2005. aasta 1. jaanuarist on riigis käibel uus Türgi liir (YTL), ringluses on 100-, 50-, 20-, 10-, 5- ja 1-liirised rahatähed ning 50-, 25-, 10-, 5- ja 1-kurusilised mündid. Raha saab vahetada pankades, hotellides ja lennujaamade valuutavahetuspunktides. 1 euro = 2,2 TRY
Kauplused. Kauplused on avatud 9.00–20.00, lõunapausi poodides ei ole. Pisikesed poed on avatud kauem. Suured kaubanduskeskused on avatud kuni 22.00.
Joogivesi. Kraanivee asemel on soovitatav juua ostetud pudelivett. See on üpris odav ja hea maitsega.
Jootraha. Jootraha (10%) arvestatakse harilikult arve summa hulka. Ettekandjatele või hotelliteenindajatele jäetakse kombe kohaselt 10% arve summast (olenevalt teeninduse kvaliteedist).
Riietus. Türgis on suvel (eriti juulis ja augustis) väga palav, seetõttu peaksid
reisile võetavad rõivad olema kerged, puuvillased. Jalanõud olgu mugavad. Võtke reisile kaasa soojemaid riideid, peakatted, päikeseprillid. Muuseume, kirikuid või muid taolisi kohti külastades peaksid iseäranis naisterahvad soovitatavalt käsi, jalgu ja rinda katvaid rõivaid
kandma. Türgi kuurortides on kombeks mugavaid vabaajarõivaid kanda. Mingeid ettekirjutusi riietuse osas tavalisel juhul ei ole, siiski ei tohiks külastajad hotellitöötajate palvel õhtusöögile tulla rannarõivais (nt mehed peaksid lühikeste pükste asemel kandma pikki). Kõrgema kategooria (4–5tärnistes) hotellides tavatsevad külastajad õhtusöögil pidulikumalt riietuda.
Ettevaatusabinõud. Kandke alati peakatet, päikeseprille ning kasutage päikesekaitsekreeme. Vältige (iseäranis esimestel päevadel) viibimist pikka aega päikese käes, kuna oht kuumarabandust saada on suur. Vältige väga külmade jookide tarbimist – suur temperatuurivahe võib põhjustada angiini. Raha, väärtesemed ja pass on soovitatav hoida
hotelli seifis. Pildistamine ja filmimine. Sõjaliste ja muude riikliku tähtsusega objektide pildistamine ja filmimine on rangelt keelatud. Ka muuseumides jms. kohtades võib esineda pildistamise ja fotografeerimise keeld. Kohalike elanike jäädvustamiseks on viisakas luba küsida.
Ramadaan. Uutele tuultele vaatamata on Türgi islamimaa ning külalised peaksid moslemite kombeid austama (iseäranis ramadaani ajal). Ramadaan on moslemite kuukalendri järgi üheksas kuu, mille ajal peavad islamiusulised 30 päeva jooksul päikesetõusust kuni loojanguni söögist, joogist, suitsetamisest ja suguelust hoiduma. Paastu ei pea haiged, reisil olevad inimesed ning lapseootel ja rinnaga toitvad naised.
Kuna ramadaani ajal ei tarbita alkoholi, võib riigipoodides sel perioodil alkoholimüük olla piiratud, küll aga saab alkoholi osta hotellide kohvikutest, restoranidest, baaridest ja ööklubidest. Päevasel ajal on suurem osa turismipiirkondade restoranidest ja kohvikutest suletud. Linn elavneb taas õhtul peale päikeseloojangut, mil kõik sagima ja töötama hakkavad. Riigiasutusi, pankasid ja kaupluseid ei suleta ramadaani ajal varem, küll aga mõningad muuseumid suletakse varem.

Küsi Pakkumist

Valik ekskursioone:

  • Demre, Myra, Kekova
  • Pamukkale, Hierapolis
  • Türgi saun (Hamam)
  • Rafting ehk kärestikusõit
  • Jahisõit
  • Kapadookia
  • Roheline kanjon
  • Tahtali mägi
  • Meisi saar
  • Lend langevarjuga

    Reis

    Teade

    Nimi (nõutav)

    Email (nõutav)

    Telefon (nõutav)

    Soovin ka kindlustust

    info
    info
    info

    Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

    Vaata lähemalt