Sestriere

Küsi Pakkumist

Sestriere, Itaalia

Via Lattea (linnutee) rahvusvaheline suusapiirkond ühendab 400 km laskumisradu Itaalias ja Prantsusmaal, olles sellega üks Alpide suurimaid. Suusatamise ja lauatamise võimalus on igal tasemel sõitjale. Rohkelt on maaliliste panoraamvaadetega kõrgeid tippe, avaraid inimtühje päikeselisi nõlvu ja metsavahelisi külade poole laskuvaid radu. Piisavalt leiab omanäolisi mägikohvikud, kus saab puhata ning loodust imetleda, maitsta kohalikku toitu ning nautida suurepärast veini.

Sestriere on eestlastele tuntud eelkõige 2006. a Torino taliolümpia toimumise paigana. Sestriere küla läbis enne olümpiat korraliku uuenduskuuri. Rajati spordikeskus ja ujula, mitmeid hotelle, parandati transpordi võimalusi ja vuntsiti küla välisilmet. Ehitati uusi tõstukeid ja kaasajastati laskumisradu. Sestrieres on piisavalt restorane ja spordipoode, samuti kohalikku kaupa pakkuvaid butiike. Olete mõelnud, et kuidas oleks mäest laskuda olümpialaskumistel? Ühine meie suusaseltskonnaga ning Sul avaneb see võimalus. Vaheldusrikas suusanädal on igal juhul tagatud! www.vialattea.it

Sestriere ja seda ümbritsevad külad on ühinenud suusakeskuseks, mis kannab nime Via Lattea (linnutee / Milky Way). Sestriere on pika ajaloo ja traditsioonidega suusakuurort. 1921 a. avati siin esimene külalistemaja ning alates 1930. a. tegutses Sestriere’s laiahaardeliselt Fiat autokontserni juht Giovanni Agnelli rajades esimese suusakeskuse mitmete hotellidega. Tänase Sestriere’i tunnusmärgiks on kaks markantset tornhoonet, milles asuvas hotellis on meiegi reisijatel võimalik majutuda.
1997 toimusid siin talialade maailmameistrivõistlused, 2006 Torino taliolümpia murdmaa- ja mäesuusavõistlused.
Otse Sestriere suusaküla kohal kõrguvad mäed Mt.Motta 2823m ü.m.p. ja Mt.Sises 2600m ü.m.p. pakuvad laskumisi pigem järsematel nõlvadel ning siin asub ka kuulus meeste olümpialaskumine “Kandahar Banchetta – Giovanna Nasi”. Külast edelas asuv Mt.Fraitève 2701m ü.m.p. on aga väravaks Milky Way teistele nõlvadele. Mt. Fraitève tipust Sauze d’Oulx’i poole laskudes leiate eest suusarajad, kus tegevust jagub kahtlemata terveks päevaks.
Siin asub ka lumelauduritele mõeldud snowpark. Mt. Fraitève tipust aga teisele poole laskudes leiate end peresõbralike Sansicario, Cesana, Clavière ning lõpuks suisa juba Prantusmaal Montgenèvre nõlvadel.

Plussid-miinused
+ Lai valik laskumisi erinevatele tasemtele
+ Väljakutsuvad olümpialaskumised fännidele
+ Kõrgel asuv keskus annab lumegarantii
– Oma suhteliselt kõrge asukoha tõttu võib olla keskmisest tuulisem
– After ski praktiliselt puudub (kui ise ei korralda)
– Nädalavahetusel tavapärasest rohkem rahvast

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt