Prantsusmaa

  Reis

  Teade

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Telefon (nõutav)

  Soovin ka kindlustust

  PRANTSUSMAA SUUSAKUURORDID

  Prantsuse mägikuurordid on kuulsad vapustavate suusanõlvade ning -radade poolest. Prantslased ise hindavad pigem nõlvade ilu ja põnevust kui Alpi kuurortide vaba aja veetmise võimalusi. Prantsusmaal on suurepärased sertifitseeritud suusarajad ja oivalised rajavälised laskumised. Lisaks pakuvad prantsuse kuurordid hingematvalt kauneid vaated.

  Val Thorens
  Val Thorens asub 2300 meetri kõrgusel ning seda peetakse kõige kõrgemaks mäesuusa kuurordiks Euroopas. Lund on siin alati külluses, suusatamise turvalisus aga tagatud spetsiaalse laviiniennetussüsteemiga Gaz-ex. Val Thorensi mustad ja punased suusarajad asuvad Cime de Caron ja Lac Du Lou piirkonnas, Pointe de Thorens piirkonnas saavad free ride harrastajad nautida suurepäraseid suusanõlvasid.

  Lumelauduritele pakub rõõmu Plateau sektoris asuv fun-park eripäraste moodulite ja võistlusradadega. Kuurordil leidub lisaks laskumisi ka algajaile.
  Lisaks eelmainitule asub Val Thorensis 6-kilomeetrine toboggan rada, lume- ja jäärada autodele, suur spordikompleks, parim Prantsusmaa Underground diskoteek ning rohkelt imelisi apres-ski paiku.

  Les Menuires
  Les Menuires – perekuurort ja algajate paradiis, enamik suusaradu on siin mõeldud alustavale suusahuvilisele või neile, kes soovivad oma meisterlikust arendada. Hotellide ja apartementide juurest nõlvadeni pole vaja pikka maad käia, sest nõlvad saavad alguse ukselävelt.

  Les Menuires’is leidub ka suusaradu proffidele, mis asuvad Mont de la Chambre nõlvadel, lumelaudiritele pakub piirkond suurepärase varustusega fun-park’i. Les Menuires pakub algajale suusatajale eraldi sõiduala ligi 5000 ruutmeetri suuruse pindalaga ja konveiertõstukitega. Asulas on olemas spordikompleks veeklubiga, lasteklubi, restoranid ja baarid.

  Val d’Isere
  Val d’Isere – üks sportlikumaid kuurorte prantsuse Alpides. Igal aastal toimuvad siin Maailmakarika esimesed stardid, 1992. aastal võttis kuurort vastu Talviseid Olümpiamänge, 2009. aastal – Suusatamise Maailmameistrivõistlusi. Bellewaerde piirkonnas paiknevad sportlikud suusarajad on avatud kõikidele soovijatele pärastlõunal. Ühtlasi pakub Val d’Isere eraldi suusapiirkondi algajatele, samuti suurepäraseid mäesuusakoole, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad vajaliku väljaõppe. Kuurordi külastajate käsutuses on hästi läbimõeldud tõstukisüsteem, mis seob Val d’Isere kuurorti kõikide suusapiirkondadega, 150 km hea ettevalmistusega suusaradu, sh. 12 rohelist, 24 sinist, 28 punast ja 15 musta laskumist. Val d’Isere suusarajad on tuntud oma mitmekesisuse poolest, kõrguste kõikumine kuni 1300 meetrit.

  Kolm suusatsooni: Bellewaerde , Soleys ja Col de I’Iseran pakuvad spordiharrastajale mitmekesiseid radu. Siin on free ride tsoone, spordilaskumisi, keerulisi musti radu ja suurepäraseid panoraam-laskumisi, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Lumepark Val d’Isere asub Bellewaerde piirkonnas. Kuurort on kuulus kauni arhitektuuri, mugavate hotellide ja apartementide suurepärase valiku ning oivaliste restoranide poolest. Lahtine uisuväli, veekeskus, ööklubi, rohkelt kohvikuid ja restorane võimaldavad mõnusat vabaaja veetmist pärast suusatamist. Külastajatele on garanteeritud Val d’Isere’is tõeliselt mitmekesine puhkus.

  Les Arcs
  Les Arcs – kuurordid, mis asuvad otse Prantsuse Alpide südames Ote Terenteze orus. Kuurortlinnakesed asuvad siin 1600 kuni 2000 meetri kõrgusel merepinnast ning on omavahel ühendatud suusaradade ja tõstukitega. Suusatamise hooaeg kestab detsembri keskpaigast aprilli lõpuni. Talvespordi sõpru ootavad Les Arcs’is 121 suusa ja lumelaua rada, rohkelt erinevaid tõstukeid, kaks Half-pipe lumeparki. Olemas ka võimalus mõnevõrra ebatavaliste spordialadega tegelemiseks, nagu näiteks Speed Gliding ja Skijoring.

  Tignes
  Populaarne mäesuusa kuurort Tignes asub 2100 meetri kõrgusel Espace Killy piirkonnas. Tänu avaratele laiadele suusaradadele, headele freeriding võimalustele ja kauakestvale suusahooajale on see suurepärane valik mäesuusatajate ja lumelaudurite jaoks. Kolm suusatsooni – Tignes – Tignes Le Lac, Val Claret ja Lavachet on omavahel ühenduses tõstukivõrgu kaudu ning asuvad maalilise järve läheduses. Grand Motte liustikul algab hooaeg oktoobris, teistes piirkondades novembri lõpus ning kestab mai esimese dekaadini.
  Spordisõpru ootab Tignes’is 76 suusarada, millest suurem osa on sinised ja punased, Half-pipe lumepark, mogul-laskumine ja suurepärane mäesuusakool. Siin saab nautida ka klassikalist murdmaasuusatamist, uisutamist, snowkiting sõitu, jääronimist ning lennata paraplaani või helikopteriga.
  Hubased kohvikud ja restoranid, kärarikkad diskoteegid ja baarid ei lase pärast suusatamist igavust tunda. Kuurordi infrastruktuur on kuulus kompaktse ja mugava asukoha poolest ning majutuse hinnad on siin võrdlemisi taskukohased.

  info
  info
  info

  Spordiürituste ja kontsertide piletid üle kogu maailma

  Vaata lähemalt